5 věcí, které často skladujeme v koupelně, ale neměli bychom

Většina koupelen má společnou jednu věc, drží se v nich vlhko. To vzniká kombinací nejrůznějších činností, které v koupelně vykonáváme, od sprchování a koupání přes praní až po sušení prádla, a skutečnosti, že ne všichni máme v koupelně okno či větrák, které nám mohou v boji s vlhkostí pomoci. Kromě toho, že je nadměrná vlhkost rájem pro nejrůznější bakterie a plísně, nesvědčí ani některým věcem, které v koupelně řada z nás běžně skladuje. Které to jsou?

Make-up, oční stíny, řasenky a podobně

Vzhledem k tomu, že největší zrcadlo v domácnosti se většinou nachází právě v koupelně, většina žen v ní má schované i nejrůznější kosmetické produkty a líčidla. Většina těchto produktů by ale měla být správně skladována v suchu, které ale koupelna rozhodně neposkytuje. Navíc vlhkost je též skvělou živnou půdou pro nejrůznější mikroorganismy ve štětečcích či houbičkách, které k líčení používáme.

Šperky

Máte v koupelnové skříňce či šuplíku schované i krabičky s některými vašimi šperky, abyste si je ráno, když se nalíčíte, mohla pohodlně v koupelně rovnou nasadit? Další chyba. Šperky, ať už se jedná o stříbro či bižuterní kousky vyrobené z jiných kovů, se v teplém a vlhkém prostředí, jako je koupelna, nevyhnutelně rychle stanou nehezkými, černými, zkorodovanými.

zdroj: pixabay.com

Parfémy

Mnohem lepší než mít svůj oblíbený parfém na poličce v koupelně, je skladovat ho na komodě v ložnici. Důvodem je, že vůně mohou díky vlhkosti a teplu v koupelně rychle degradovat. Nereagují totiž dobře na vysoké teplotní skoky způsobené sprchou a koupelovou párou.

Léky

Kromě kosmetiky mnoho má mnoho z nás v koupelnové skříňce uskladněnou i domácí lékárničku. Na většině léků je ale uvedeno, abyste je skladovali v suchu, temnu a v rozpětí určitých teplot. To lze v koupelně zaručit jen stěží.

Žiletky

Mít v koupelně náhradní žiletky se na první pohled jeví jako praktické, v případě potřeby můžete starou tupou žiletku okamžitě vyměnit za novou i uprostřed holení. Bohužel, zejména pokud kupujete větší balení, které nelze znovu uzavřít, riskujete, že vlhkost v koupelně způsobí degradaci, oxidaci a rezavění nových kovových břitů ještě předtím, než je použijete.

Zdroj: activebeat.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu