7 užitečných věcí, o kterých jste nevěděli, že umí váš mrazák

Mrazák toho umí mnohem víc než jen uchovávat potraviny. Pomůže vám totiž i s mnoha problémy, se kterými se ve vašem každodenním životě můžete setkat, od žvýkačky nalepené na podrážce bot, přes příliš těsné boty, až po obálku, kterou jste zalepili příliš brzy.

Otevře zalepenou obálku

Už se vám někdy stalo, že jste zalepili obálku a pak jste si uvědomili, že jste dovnitř zapomněli dát něco důležitého? Typickým příkladem jsou nejrůznější blahopřání, do kterých se vkládají bankovky. Přání jste podepsali, obálku zalepili, ale peníze jste dovnitř nedali. Co s tím? Stačí zalepenou obálku vložit do plastového sáčku na zip a vložit ji na hodinu až dvě do mrazáku. Následně ji vyjměte a ihned otevřete nožem. Poté nechte obálku otevřenou až do doby, kdy opět získá pokojovou teplotu, znovu navlhčete lepidlo a obálku zalepte. Nikdo nic nepozná.

Prodlouží životnost svíček i silonek

Patříte mezi ty, kteří si doma rádi navozují příjemnou atmosféru pomocí svíček? Vložte nové svíčky před prvním zapálením na den do mrazáku. Vychlazený vosk hoří pomaleji, a tak svíčky vydrží déle. U některých typů svíček tato metoda dokonce zabraňuje odkapávání vosku. Stejně tak můžete prodloužit též životnost nových silonek. Punčochy namočte, důkladně vyždímejte, vložte do plastového sáčku a dejte na noc do mrazáku. Ráno sáček vyjměte a nechte silonky při pokojové teplotě rozmrazit.

Odstraňuje zápach z bot i roztoče

Pokud máte obuv, která tak zvaně nevoní, uzavřete ji do igelitového sáčku na zip a vložte přes noc do mrazáku. Mráz zničí bakterie, které nepříjemný zápach způsobují. Naše lůžkoviny jsou plné mikroskopických organismů, jako jsou roztoči. Pokud máte větší mrazák, můžete do něj přes noc vložit váš polštář. Ráno ho stačí běžně vyprat, roztoče zaručeně odstraníte.

Roztáhne těsné boty

Koupili jste si nové boty a doma zjistili, že jsou těsnější, než se zdálo? Mrazák vám pomůže obuv roztáhnout. Stačí do každé boty vložit uzavíratelný plastový sáček, naplnit vodou a boty i se sáčkem vložit do mrazáku. Jak voda mrzne, sáček pomalu zvětšuje svůj objem a bota se roztáhne se.

Odstraňuje žvýkačku

Použití mrazáku je jedním z nejjednodušších způsobů, jak odstranit žvýkačku například z podrážky bot. Stačí na žvýkačku přilepit kousek papíru a poté vložit botu na hodinu až dvě do mrazáku. Po vyjmutí boty by se měl papír i žvýkačka snadno odloupnout.

Zabraňuje vzniku žmolků na svetru

Obáváte se, že nový svetr, který jste si právě koupili, bude náchylný ke vzniku žmolků? Složte ho, vložte do plastového sáčku a dejte přes noc do mrazáku. Chladné teploty způsobí, že se vlákna stáhnou, a tím se stanou méně náchylné ke žmolkování.

Mrazák a kosmetika

Mrazák se hodí i pro uchovávání kosmetiky, například rtěnky vydrží déle, pokud je uložíte do mrazáku. Pokud tedy máte oblíbenu rtěnku, kterou si schováte jen pro speciální příležitosti, vydrží vám mnohem déle jako nová, pokud ji budete uchovávat v mrazáku. Stejně tak nejrůznější tužky na oči, které vyžadují občasné ořezání, je vhodné před použitím ořezávátka vložit na čtvrt hodiny do mrazáku. Následné ořezávání bude mnohem jednodušší.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu