9 skvělých způsobů čištění koupelny pomocí bílého octa

Zatímco bílý ocet je nejlépe známý pro své kulinářské použití, dokáže v koupelně zázraky. Silný roztok kyseliny octové pomáhá rozpouštět minerální usazeniny, bakterie, nečistoty, mastnotu a špínu. Nevíte, jak používat bílý ocet k čištění koupelny, toalety nebo umyvadla?

Jak vyčistit sprchovou hlavu?

Nejste si jisti, jak efektivně vyčistit sprchovou hlavici? Jednoduše nalijte bílý ocet do plastového sáčku a připevněte jej kolem sprchové hlavice pomocí sponky do vlasů. Nechte přes noc působit a ráno odstraňte.

Jak čistit WC

Chcete vyčistit toaletu jako profesionál? Pro dosažení nejlepších výsledků jednoduše polijte mísu octem a nechte ho přes noc působit. Ráno posypete jedlou sodou a dobře vydrhnete. Poté všechno propláchněte a zůstane vám čistá a zářivá toaleta.

Jak čistit povrchové sklo

Destilovaný ocet dokáže zázraky na sprchovém skle (a také na vašich oknech). Jednoduše naplňte stříkací láhev stejnými díly bílého octa a vody a nastříkejte na sprchové dveře.

Jak vyčistit odtok a trubky

Nalijte do vpusti hrnec vroucí vody. Poté do odtoku nalijte 125 g sody bikarbóny, jednu část vody a jednu část bílého octa. Počkejte 5 až 10 minut a znovu zalejte vroucí vodou.

Jak vyčistit vanu

Ve vaně se průběhem času usazuje špína a bakterie. I když mnozí z nás přirozeně sáhnou po spreji do koupelny, aby vanu setřeli, ocet funguje ještě lépe. Chcete-li ji pořádně vyčistit, otřete povrch octem, poté posypte trochou hydrogenuhličitanu sodného. ​​Vše setřete jemným hadříkem.

Jak vyčistit obklady

Jedním z nejlepších způsobů řešení dlaždic je smíchání ½ šálku bílého (destilovaného) octa s litrem teplé vody. Měkkým hadříkem dobře vydrhněte. Nejen, že vaše dlaždice budou vypadat stejně jako nové, ale také udrží vaši koupelnu svěží.

Jak vyčistit sprchový závěs

Pokud je váš sprchový závěs omyvatelný v pračce, jednoduše jej vložte do bubnu a vyperte pomocí běžného pracího prostředku a 125 g jedlé sody. Perte v horké vodě na nejvyšší úrovni. Při máchacím cyklu přidejte 125 ml destilovaného bílého octa. Pokud se jedná o látkový závěs, nechte jej projít odstřeďovacím cyklem.

Čtěte také: Ucpaný odpad: kdy použít instalatérské péro a kdy chemie.

Jak vyčisti spáry

Chcete-li obnovit jiskru vaší koupelny, nastříkejte nedestilovaný bílý ocet přímo na špinavou spárovací hmotu a nechejte 15 minut působit. Poté použijte starý zubní kartáček a vydrhněte jej. Je to tak jednoduché.

Jak vyčistit okraje mísy

Aby byly i záhyby na vaší toaletě čisté, namočte si papírové ručníky s bílým octem a zastrčte je pod okraj. Nechte několik hodin působit, odstraňte papírové ručníky a pak záhyby ještě vyčistěte bílým octem.“

A jak čistíte koupelnu vy?

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu