Únor sice bývá velice studeným a mrazivým měsícem, ale i přesto byste neměli na svou zahradu zapomínat. Někteří z vás si asi budou říkat, že v této době nemůžeme na zahradě nic dělat, avšak to je velký omyl. Únor je totiž prvním krokem do jara, během něhož můžete pomoci svým rostlinkám k růstu a rozvoji. Všechno se pomalu začíná probouzet. Co se tedy v únoru dá na zahradě dělat?
Začněte sázet semínka
Únor je ideální čas, kdy pomalu začít sázet semínka do květináčů a tím pádem si vypěstovat během pár týdnů malé výhonky květin. Nejenom, že budete mít květiny připravené na přesazení na záhonek, ale také budete mít detailní představu o tom, zda dokážete zaplnit celou zahradu. Výhonky uchovávejte nejlépe ve skleníku, kde se snažte udržovat teplotu okolo 20 °C za použití přenosných přímotopů.
Nezapomeňte na zeleninu
Pokud si chcete vypěstovat vlastní bio zeleninu, pak je právě únor ideálním časem, kdy s pěstováním začít. Podobně jako u květin, tak i u špenátu, salátu, cibule nebo paprik s rajčaty je potřeba semínka vysázet s dostatečným předstihem. Rostliny tak stihnou vyklíčit v bezpečném a přívětivém prostředí. Zeleninu se nebojte umístit hned vedle květin do skleníku, avšak v případě nouze můžete mít výsevní květináč i doma.
Nemůžete se dočkat jara?
Ačkoliv je únor velice studený měsíc, většinu zahrádkářů naplňuje štěstím. Za krátkou dobu totiž propukne jaro naplno a vy se tak budete moci vydat ven na zahradu, kde jste tolik šťastní. Zahrada se začíná pomalu naplňovat zvuky nejrůznějšího ptactva a příroda se pomalu začíná probouzet. Na začátku jara pak oceníte všechny přípravné práce, které jste udělali právě v únoru.
V následujících dnech by se sice mělo ochladit, avšak to nemá na výsev nových rostlin žádný vliv. Dejte si však pozor na udržovanou teplotu, aby vám nové sazenice ve skleníku nebo zimní zahradě neumrzly.