Rekonstrukce jako taková je nemalým zásahem do rozpočtu kohokoliv z nás. Obzvláště pak u kuchyně, která patří k místnostem, kde bývá rekonstrukce nákladnější než například u ložnice. Dnešní realizace, na kterou se spolu podíváme, je však důkazem toho, že i při spojení malého rozpočtu s pořádnou dávkou kreativity lze dělat zázraky.
Spojení kreativity a manuální práce přineslo pozitivní výsledky
Pokud jste si až do teď mysleli, že se do rekonstrukce můžete pouštět až ve chvíli, kdy budete mít řádně našetřeno, jste na omylu. Suzy Jean je toho důkazem. Tato sympatická žena bydlící v domě z devadesátých let věděla, že by její dům, do kterého se právě nastěhovala, potřeboval spoustu úprav, přičemž ani kuchyň nebyla výjimkou. Bohužel, rozpočet s její rekonstrukcí kuchyně příliš nepočítal, a proto se žena musela zamyslet nad tím, jak svoji kuchyni oživit za co nejméně peněz.
Původní kuchyň byla příliš tmavá
Tmavě červená výmalba v kuchyni ve spojení s dřevěnými kuchyňskými skříněmi a laminátovou podlahou způsobily, že už i tak malá kuchyně působila opticky jako ještě menší. Atmosféra tohoto místa dýchala stísněností již na první pohled. Suzy věděla, že právě není vhodná doba na to, aby do rekonstrukce kuchyně vkládala velké investice, i proto se rozhodla improvizovat a kuchyni změnit v na pohled jasnější a otevřenější prostor bez toho, aby prováděla jakékoliv strukturální změny.
Suzy prostor příjemně prosvětlila
Kuchyňské skříňky byly namalovány příjemně olivovou barvou, která k pracovní desce ladí mnohem více než původní dřevo. Bílá výmalba s využitím béžových prvků pak dosáhly toho, že prostor už nepůsobí tak stísněně a agresivně. Některé z kuchyňských skříněk byly odstraněny a nahradily je pouhé police, které pocitu otevřenosti prostoru také významně napomáhají. Původní kuchyňské skříňky neměly žádné úchyty na otevírání, proto si Suzy koupila takové, které ladí k celkovému designu kuchyně. Díky tomu všechny skříně, ale i zásuvky působí mnohem příjemnějším dojmem.
Interiér se nese v jednoduchém „boho“ stylu
Zároveň nahradila původní osvětlení ve formě stropních zářivek novým závěsným svítidlem, které design „boho“ stylu ještě víc umocňuje, nemluvě o jeho sladěnosti s dalšími prvky v kuchyni. Dalším prvkem, který udělal obrovskou změnu za minimální náklady, byla podlaha. Suzy použila šestihrannou podlahovou šablonu. Nejprve podlahu vymalovala teple šedou barvou, kterou napodobila vzhled spárovací hmoty, poté vytvořila „dlaždice“ v bílé barvě.
Další drobné dekorace, které byly v tomto prostoru použity, posloužily k umocnění „boho“ stylu v tomto prostoru. Suzy na stěnu přidala béžovou malbu, o svěžest prostoru se postarala zeleň v designových květináčích. Police slouží nejen jako místo na nádobí v tomto stylu, ale současně i na další dekorační prvky, které dělají tento domov takovým, jaký je.