Kam umístit sedačku v obývacím pokoji

Pohovka, případně celá sedací souprava zabírá v obývacím pokoji nejvíc místa – a i proto je někdy problém umístit ji vhodně do prostoru. Pokud nevíte, kam umístit sedačku v obývacím pokoji, nezoufejte. My vám s tím dnes poradíme.

Před tím, než do svého obývacího pokoje nakoupíte nějaký nábytek, byste si měli vše důkladně promyslet. Nejprve se zamyslete nad tím, jak je daná místnost velká – nemůžete koupit velkou sedací soupravu do pokoje, kam by se nevešlo nic jiného. Prostor by byl přeplněný a necítili byste se v něm příjemně.

Všeho přiměřeně

Přiměřenost a rovnováha jsou v našich životech velmi důležitými aspekty. A to se týče i toho, jak si rozmístíme nábytek v obývacím pokoji. Pokud dáme na jednu stranu pokoje spoustu objemných věcí, na druhou pak nic, bude vše vypadat nevyváženě. Pokud na jednu stranu obýváku umístíte rozměrnou pohovku, na druhé straně pokoje musíte prostor vyvážit – a to třeba ve formě křesla.

Zdroj: Pixabay

Čtěte také: Jaké jsou nejčastější příčiny domácích požárů a jak jim účinně a snadno předcházet?

Musíte vidět na dveře

Ať už se rozhodnete umístit svoji pohovku v prostoru jakkoliv, vždy byste z ní měli vidět na dveře. Nikdy byste neměli sedět zády k nim. Klidně si takto na zkoušku umístěte křeslo a zkoušejte. Velmi rychle zjistíte, že vám na tomto místě nebude příjemně a budete mít tendence otáček se a dívat se za záda.

Myslete na jednoduché procházení pokojem

Sedačka zabere v prostoru spoustu místa, proto si musíte naplánovat, kam ji umístíte vůči ostatnímu nábytku. Cesta k pohovce, případně na druhou stranu pokoje, by měla být co nejjednodušší. Nikdy byste k ní neměli chodit tak, že budete muset něco obcházet, případně překračovat. Stejně jako mezi pohovkou a konferenčním stolkem musí být dostatek místa, to samé platí i u dalšího vybavení – mezera by měla být alespoň 80 cm široká.

Nepřehlédněte: Bakterie: Kde se jich u vás doma skrývá nejvíce?

Do menších obývacích pokojů se hodí dvou či třímístná pohovka, ve větších prostorách si můžete dovolit klidně pohovku do tvaru písmene L nebo U.

Zdroj: Pixabay

Ne vždy musí být pohovka u stěny

Pohovka u zdi a konferenční stolek hned před ní – jedná se o v mnohých lidech stále zakořeněný zvyk, podle kterého zařizuje svůj obývací pokoj spousta z nás. To je však chyba. Pohovku můžete umístit klidně i do prostoru. Nejen, že jde o víc trendy variantu, mnohdy může být také praktickou. Dalším častým nešvarem je nutnost mít televizi na stěně naproti pohovky – to také není důležité. Buď si můžete televizi připevnit na polohovatelný držák, nebo se na televizi můžete dívat z jiného úhlu. Nejdůležitější je, abyste dobře viděli na osoby, které sedí kolem vás.

Kam umístit pohovku v obývacím pokoji?

Velmi dobře může vypadat pohovka umístěná pod oknem – to je však možné jen u nižších pohovek, které vám nebudou bránit v otvírání oken. Druhou možností je umístění pohovky tak, abyste měli výhled právě do okna. Pokud nemáte nouzi o prostor, můžete si pořídit také dvě pohovky, které umístíte naproti sobě. Takové pohovky je však vhodné umístit do prostoru, kde vypadají lépe, než kdyby byly u stěny. 

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu