Barvy dětem

Věděli jste, že barvy v dětském pokoji mohou výrazně ovlivňovat psychiku a nálady vaší ratolesti?


Co dokáží barvy?

Vybíráte-li barvy do dětského pokoje, pokuste se nepodlehnout přílišné barevnosti, i když to k tomu svádí. Stěny dětského pokojíku by měly mít spíše decentní a světlé barvy, ale volte výhradně odstíny teplých barev. Vyhnout byste se měli tmavým odstínům, ty mohou působit depresivně. Červená například působí sice vesele, ale může dráždit a vyvolávat roztěkanost. Naopak uklidňující dojem přináší většina odstínů modré a zelené. Oranžová a žlutá pokojík prohřejí. Růžová působí něžně a navozuje pocit bezpečí.

Barevné rozdělení místnosti

Dobrou volbou ale není jednotvárné vybavení a malba stěn, protože i to může ovlivnit, jaké vaše dítě bude. Jednobarevné stěny mohou dítě dítě rychle omrzet. Správná kombinace hlavních a doplňkových barev místnost oživí a dítě stimuluje k činnostem.

Jednotlivé části dětského pokoje můžete barevně rozdělit na odpočinkovou, hrací a pracovní část. Máte-li potomka divočejšího, volte spíše tlumené barvy, těm méně aktivním naopak prospějí barvy zářivější. Samozřejmě závisí na věku dítěte a jeho přáních.

Jaké barvy volit?

Pomocí barev také můžete pracovat s optikou pokoje. Vhodně zvolená kombinace barev (nebo odstínů) světlejších a tmavších může pokoj opticky zvětšit, ale i zmenšit. Protilehlé tmavé stěny pokoj zúží, světlé barvy pokoj zvětší. Světlá barva použitá na strop místnost opticky zvyšuje.

Barvy, které do dětského pokoje použijeme, mohou dítěti pomoci soustředit se, být v klidu a cítit se v jistotě a bezpečí. Čerpali jsme z rad odborníků, a to jak psychologů tak interiérových návrhářů. Věříme, že se vám podaří vykouzlit krásný dětský pokojík.

O vlivu barev na psychiku toho bylo řečeno a napsáno vskutku hodně. Vyzkoušejte spolu s námi, zda mají vědci pravdu a zda se vaše dítko v novém barevném pokoji bude cítit spokojeně.

 

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 50 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 10 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 8 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 10 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 8 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 8 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 12 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 12 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 50 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 10 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 12 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 50 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 50 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 21 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 12 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 50 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 49 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 12 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.