Muž si postavil na zahradě bazén pouze z palet a tady je výsledek

Po dlouhé a studené zimě se každý z nás těší na hřejivé jaro přecházející do rozpáleného léta. Právě jaro či začátek léta jsou tou pravou chvílí k tomu, abychom věnovali dostatečnou péči svým bazénům, pokud v nich chceme trávit svůj čas – nemluvě o příjemném ochlazení. Pokud doma bazén nemáte, nezoufejte, vyrobit si jej můžete jako aktér našeho dnešního článku.

Muž, který je autorem díla, na které se spolu dnes podíváme, léto a horko s ním spojené miluje. O to víc miluje i plavání v příjemně chladivé vodě v bazénu. Jako malý svoje rodiče neustále prosil o to, aby mu nějaký bazén pořídili. Avšak i teď, když už je dospělý, svůj vlastní bazén stále neměl. Na vině byla z velké části cena bazénů, která je opravdu vysoká. I to přimělo muže k tomu, aby se rozhodl toto doslova malé jmění ušetřit, a bazén si vyrobil sám.

Na stavbu bylo potřeba 9 palet

Pokud i vy přemýšlíte nad tím, že byste chtěli být trošku kreativní, a navíc i ušetřit, můžete se inspirovat prací tohoto muže. Muž i se svojí rodinou nashromáždil na svojí zahradě devět velkých palet a umístil je na rovnou část svojí zahrady. Pod palety umístil pevnou a těžkou plachtu. Všech devět palet spojil do kruhu.

autor: Chris Stuber

Všechny palety bylo třeba pevně spojit k sobě

Když byly všechny palety vzájemně postaveny u sebe, bylo třeba je spojit k sobě. Ve vrcholech byly spojeny za pomoci desek, spojeny však byly i další části palet menšími prkny tak, aby držely pohromadě. Nakonec se celý kruh zpevnil i popruhy, které zajistí, že se celé dílo nerozpadne.

autor: Chris Stuber

Následovalo zabezpečení ostrých hran a vložení bazénové plachty

Protože je jisté, že jsou palety v některých místech ostré a mají drsný povrch, vzal muž obyčejná prostěradla a ručníky, se kterými palety důkladně přikryl – nevynechal jediný centimetr. V místech, kde byly ostré hrany a rohy muž zdvojnásobil vrstvu ručníků tak, aby nedošlo k poškození bazénové vložky. Ta se do kruhu vložila hned po vložení prostěradel. Byla zde použita středně těžká plachta, která byla dočasně připevněna lepicí páskou do doby, než byla k paletám připevněna trvale.

Muž nezapomněl ani na design bazénu

Dál si muž nařezal desky, které sloužili jako obklad vrchní hrany bazénu. Desky byly obroušeny, aby nedošlo k poškození plachty. Ta byla pevně uchycena mezi hranou palet a obkladem. Obložení boční strany bazénu bylo vytvořeno za pomoci bambusových rolet, které bazénu dodávají mnohem lepší vzhled.

autor: Chris Stuber

Po naplnění bazénu vodou a několika dnech svítícího sluníčka byl bazén připraven k tomu, aby majitele i s jeho rodinou příjemně osvěžil v horkých dnech.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu