Bidet: Koupelnová klasika, ke které jsou Češi stále nedůvěřiví

V některých zemích je bidet nepostradatelnou součástí koupelen, u nás se jedná spíše o netradiční vybavení koupelny, na které příliš často nenarazíte. Bidet však přináší řadu zdravotních výhod, kromě důkladnější a ohleduplnější očisty. Zbavte se zbytečných předsudků a objevte výhody bidetu.

Zdraví na prvním místě

Bidet není žádným zbytečným vybavením koupelny, ale nesmírně užitečným doplňkem, který je přínosný především pro vaše zdraví. Není se čemu divit, že právě Češi drží přední místa ve statistikách týkající se výskytu hemeroidů. Bidet navíc ocení nejen dospělí, ale i děti, kteří si zvyknou na dodržování důsledných hygienických zásad. Bidet se navíc používá nejen k mytí intimních partií, ale využít jej můžete i na mytí nohou. I ženy během svých dnů tento koupelnový doplněk nadmíru ocení.

Japonská klasika

Právě v Japonsku je bidet nepostradatelnou součástí toalet, a to i těch veřejných. Možná vás to překvapí, ale pro ty, kteří bidet ještě nepoužili, sedá se na něj čelem k baterii. To evokuje jeho název „bidet“, což je převzato z francouzského označení poník. Bidet by měl být umístěn v blízkosti toalety pro co největší komfort.

Nepřehlédněte: Milujete klasické vzory? Poradíme vám, jak si snadno zařídit tradiční koupelnu.

Nejrůznější typy

Zvolit si můžete bidet stojící či závěsný a pořídit jej v designu, který se bude hodit přesně do vaší koupelny. Dnes si můžete vybírat z nepřeberné nabídky bidetů. Bidet může i nemusí být vybaven sedátkem, které pro vás však bude pohodlnější.

zdroj: pxhere.com

Doplňující sedátko

Nechce se vám investovat do rekonstrukce koupelny a přidávání bidetu? Řešením pro vás může být zakoupení sedátka s funkcí bidetu, které se hodí pro závěsné i kombinační klozety. Nejlevnější pořídíte od 3000 Kč. Ty lepší vám nabízí funkce jako individuální nastavení polohy trysky, tlaku a teploty vody či vyhřívané sedátko, teplovzdušné sušení apod. Záleží na tom, jaký komfort budete vyžadovat. Zvolit lze i klozety, které jsou již vybaveny bidetovou sprškou.

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu