Bydlení v karavanu může být nejenom útulné, ale také hodně stylové

null

null

Jestliže se zajímáte o minimalistické umění a bydlení v malém prostoru, pak je dnešní článek určený pro vás. Pokud to této skupiny nepatříte, nevadí, neboť uvidíte jeden ambiciózní projekt zamilovaných manželů. Měli už dost bydlení v podnájmech, a navíc chtěli oba cestovat. Dvojice spojila své úsilí a společně vytvořila z karavanu Airstream Limited z roku 1988 překrásný domov na kolech.

Jak to všechno začalo?

Začátek našeho obdivuhodného příběhu nás přivede ke dvěma mladým manželům s velkými ambicemi. Laura Jo a její manžel Taylor se dlouhodobě zajímají o minimalismus, a navíc se nechali inspirovat internetovými příběhy lidí cestujících po USA v karavanech. Bydlení v mobilních domech na kolech se jim natolik zalíbilo, že když viděli v bazaru starý karavan z Airstream Limited z roku 1988, neváhali ani vteřinu. Po pár měsících snění a šetření měla dvojice konečně vlastní domov na kolech.

null

null

Bylo zapotřebí hodně úprav

Všem nám je asi jasné, že není rozumné vyrazit s 30 let starým karavanem na cestu po USA jen tak bez příprav. Laura a Taylor se rozhodli pro totální rekonstrukci vnitřního zařízení domu na kolech, a dokonce mu dali i jméno! Dnes mu manželé říkají Penelopé, avšak vzájemný vztah rozhodně byl od začátku idylický. Laura karavan Airstream Limited dokonce nazývala přezdívkou 44 stop hliníkové katastrofy.

Interiér byl v dezolátním stavu!

Mladý pár přiznává, že při prvním pohledu do vnitřku jejich nového domu na kolech se jim dělalo špatně. Podlahy byly vytrhané a obrovští hnědí pavouci za několik let lidské nečinnosti vytvořili obdivuhodnou pavučinovou síť. Ta se ovšem neslučuje s pohodlným bydlením na cestách. Laura i Taylor přiznávají, že rekonstrukcí strávili více než 2 roky a o její finanční náročnosti radši ani nemluví. Muselo být extrémně obtížné financovat nejenom běžný život, ale také rekonstrukci starého karavanu.

Vyplatilo se páru vložené úsilí?

O odpovědi na takovou otázku nemusí Laura ani Taylor dlouho přemýšlet. Sami proces rekonstrukce popisují jako naprosto brutální, ale zároveň velice vzrušující. Nejméně 200krát Taylor vyhrožoval, že karavan spálí na popel a že už nikdy žádný renovovat nebude. Laura ho však svým šarmem vždy dokázala vrátit na správnou cestu, takže společně tento obdivuhodný projekt dokončili. Ze smutného a omšelého interiéru dokázali vytvořit útulný a nádherný domov.

Jak se v karavanu vlastně žije?

Asi vás překvapí, že v karavanu o obytné ploše 18 metrů čtverečních má Laura i Taylor vše potřebné ke spokojenému životu. Po otevření malých hliníkových dveří se ihned ocitáme v obývacím pokoji. Do přední části karavanu dal pár pohodlnou sedačku s naklepanými polštáři. V prostřední části nalezneme plně vybavenou kuchyň s jedním zajímavým detailem. Vedle malého okna je nad pracovní deskou vykachlíčkovaná zeď! Nesmí samozřejmě chybět dřez s tekoucí vodou a trouba včetně sporáku.

Ložnice jako královské lože

Asi nejútulnějším místem v karavanu Airstream Limited je ložnice rozprostírající se v zadní části. Široká manželská postel přímo vybízí ke skoku do načechraných peřin a pár hodinám spánku. A protože se nacházíme v ložnici, nesmí chybět ani záclonky pro větší soukromí. Laura a Taylor jsou přeci jenom mladí a chtějí si užívat života. Pěkným detailem je i starý gramofon. Není pěkné sedět na pohodlném gauči, poslouchat krásnou hudbu a kochat se překrásným výhledem na božskou krajinu?

null

null

V malém karavanu žije nejenom Taylor a Laura, ale také jejich milovaný společník – zlatý retrívr. Chtěli byste také bydlet v takovém pěkném karavanu?

null

null

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT