Bydlení, ve kterém barva střídá barvu

Když Paolo se svým partnerem hledali dům, který by mohli koupit, měli jasnou představu o tom, jaký by měl být. Chtěli dům, který bude mít dvě patra, vysoké stropy, dostatek přirozeného denního světla, ale také malou zahradu a koupelnu s oknem. Když se jim takový dům povedlo najít, rozhodli se pustit do jeho zařizování. 

Dům má dvě patra, ale také vysoké stropy

Dům má všem, o čem kdy Paolo jen snil. Jedním z jeho hlavních požadavků byla nejen dvě patra s vysokými stropy, ale také okno v koupelně. Na tento dům se svým partnerem narazili ve chvíli, kdy už za sebou měli několik prohlídek jiných domů, přičemž se do tohoto ihned zamilovali. Jeho pozornost upoutalo nejen velké arkýřové okno, ale také velikost domu. Oba muži dříve pracovali v Londýně, ale doma se kvůli práci téměř nesetkali. To se po stěhování změnilo. Nejen, že mají všechny svoje přátele nadosah, navíc si našli novou zálibu – vaření. U plotny tráví velké množství svého volného času.

Inspiraci muži čerpali všude kolem sebe

Ačkoliv je interiér domu plný barev, všechny z nich mají poměrně uklidňující účinky. Jistě se zde nesetkáte s příliš studenými tóny nebo extravagantními neonovými odstíny. Stylový, ale přesto jemný. Přesně takový jejich domov je. Inspiraci při zařizování muži čerpali ze svého okolí, neměli žádnou konkrétní představu, které by se drželi.  Dívali se kolem sebe v hotelích, restauracích, ale i v obchodech či na instagramu. Svoji roli zde sehrála také móda jakožto inspirace, co se barevné palety týče.

Čtěte také: Které bylinky by na vaší zahradě neměly chybět?

V nedokonalosti se skrývá krása

Ačkoliv dům sám o sobě dokonalý není (najdete zde nejen nerovnou podlahu, ale také křivé stěny), pro oba jeho obyvatele se dokonalým stal. Ačkoliv si s jeho zařízením opravdu vyhráli, dům si stále zachovává svoje dobové kouzlo. Spousta nedostatků, které dům má, se pár snažil ukrýt pod nejrůznějšími barvami, jichž je v interiéru mnoho. Sám Paulo přiznává, že má kolem sebe spoustu lidí, kteří mají strach vnést do svých interiérů více jasnějších barev, protože mají strach z optického zmenšení prostoru. Když však pečlivě vyberete, které odstíny použijete, můžete vymalovat i menší pokoj barevně. Tento pár si neumí představit žít v domě bez barev.

Dům je plný barev

Jednoduše zařízený obývací pokoj se nese v duchu modrých tónů, které najdete jak na stěnách, tak i na pohovce nebo křeslu. Vše je oživeno kontrastními, ale přece ladícími obrazy na stěnách. Příjemnou domáckou atmosféru pak dotváří také spousta zelených rostlinek, které jsou například kolem krbu nebo na konferenčním stolku.

Modrou barvu můžeme najít také v koupelně, konkrétně na obkladech, kde však druhou polovinu stěny tvoří květinový motiv doplněný o několik obrazů. Punc dokonalosti dodává tomuto prostoru několik zlatých doplňků. Zatímco obývací pokoj je v modré, chodba a prostor u schodiště si hraje s meruňkovou v kombinaci hnědé, ani zde pak nechybí spousta obrazů. Meruňkovou pak můžeme vidět i u jídelního koutu.

Zdroj: apartmenttherapy | foto: Instagram/thelittlegoldhouse

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu