Chcete doma změnu? Díky náladové nástěnce si můžete navrhnout, jaký styl chcete v interiéru mít.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín BydlímeChytře.cz na hlavní stránku Seznam.cz
moodboard (zdroj foto: gcsegraphics2017-19.blogspot.com)

Díky náladové nástěnce (neboli moodboardu) si můžete skvěle navrhnout nebo dotvořit interiér podle vlastního vkusu.

Vytvoření moodboardu by mělo dokonce být tím prvním krokem při navrhování a zařizování domu či bytu. Vaše náladová nástěnka by měla pojmout vybrané oblíbené útržky látek, fotky interiérů a jednotlivých osobitých kousků nábytku, sušené květiny, nebo kousek obrazového rámu či vitráže. Nástěnku můžete směle doplnit starými černobílými fotografiemi z prostředí rodiny nebo slavných osobností, hodí se i nějaké pěkné výrobky vašich dětí. To vše poskládáno dohromady by ve vás mělo vyvolávat přesně tu náladu, jakou chcete mít z celé místnosti.


Jak má váš moodboard vypadat?

Existují mnohé formy moodbordu. Můžete ho mít jen ve svém počítači, kde si na nástěnku pověsíte všechno, co se vám líbí a co vás oslovuje. Uvidíte, že se vám do práce bude chtít s mnohem větší energií. Klasická korková nástěnka je sice méně skladná, ale má svůj význam právě pro vzhled interiéru a pocit, který vzniká. A právě tu náladu, kterou z něj získáte, když přijdete domů, tu si musíte užít! Nástěnka může obsahovat prvky jen pro jednu místnost, zachycovat celý dům nebo být specializovaná například pro čtenářský koutek, dětský pokoj a podobně.

Nad moodbordem můžete diskutovat s celou rodinou, ale je možné povolat ke spolupráci architekta. Nástěnka se hodí při renovaci celého bytu, ale také při běžné obnově místností, které vás už začínají nudit. V obchodě vás jistě zaujme nějaká váza, polštářek či jiný doplněk, pokud ale nesleduje styl moodboardu, nemá smysl jej pořizovat. Stylová nástěnka prostě hraje prim a vše ostatní sleduje její linii.

Začátek změny

Pokud se ptáte, jak začít, prvním krokem je určitě pečlivá prohlídka českých i zahraničních magazínů o bydlení. Najděte si interiér, který na vás zapůsobil a vy cítíte, že by vám v něm bylo dobře. Inspirace je skvělá věc, ale položte si také otázku, proč daný interiér rezonuje právě s vaší osobností. Zjistíte tak o sobě i interiéru mnoho zajímavých věcí. Například v koupelně je vám celkem fajn, protože má okno a proudí tam denní světlo, ale použité obkladačky jsou naprosto příšerné!

A oblíbené kousky nábytku, kterých se nechcete za žádnou cenu zbavit, určitě nevyhazujte! Křeslo nebo historickou lampu si umístěte doprostřed nástěnky a zkuste přidávat další vhodné kusy a barvy. Třeba se vám podaří navrhnout vzhled celé místnosti! Stejný postup použijte u všech vašich „srdečních“ záležitostí.

Nespěchejte

Čas a trpělivost. Dejte si čas, k nástěnce se vracejte, provádějte úpravy a opravy. Nápady totiž může ovlivnit mnoho aktuálních psychických stavů či nálad. Právě proto máte připravené různé návrhy, a k těm se neustále vracíte. Tak totiž poznáte, který z vašich příjemných moodboardových pocitů je ten nejvytrvalejší, a právě ten vyberte k realizaci.

Tvorbu moodboardu si musíte skvěle užívat, můžete nezávazně kombinovat věci, které se k sobě zdánlivě vůbec nehodí (možná zjistíte, že vytvořený kontrast je právě to pěkné). Těšte se na to, jak bude vypadat váš nový stylový a originální domov, a tu představu si užívejte.

Pokud vás nápad zaujal a cítíte, že přesně to chybí útulnosti vašeho domova, ale sami si na něj netroufáte, v Praze už existují studia, kde plně respektují vaše nápady a pod vedením odborníků vás naučí, jak navrhnout a vyřešit váš vlastní interiér!

Autor: Lenka S.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín BydlímeChytře.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.