Chcete originální nábytek? Prostřednictvím Casamidy můžete ocenit práci poctivých mexických řemeslníků

Anne Marie Midy a Jorge Almada sice žijí v rodinném době v Bruselu, avšak nedají dopustit na svou národnost. Francouzka a Mexičan navrhují moderní nábytek a doplňky, které jsou vyráběny tradičními řemeslnými technikami v Mexiku. Za pomoci designérské společnosti Casamidy se pak snaží tyto opravdu krásné a jedinečné výrobky prodat. Chcete vědět, jaký nábytek si můžete pořídit?

Čím je nábytek z Mexika jedinečný?

Pro začátek si musíme ujasnit, proč je tradičně vyráběný nábytek tak skvělý. Nezáleží na tom, zda se jedná o plechovou desku nebo konferenční stolek s komplikovanou základnou ozdobenou motivem propletených větví, vše je totiž vyrobeno s láskou. Návrháři spolupracují s několika zkušenými kováři, skláři a také truhláři, a to nejenom v oblasti výroby, ale také v oblasti vývoje a návrhu nových kusů nábytku. Zakoupením tak získáte nejenom kus nábytku, nýbrž i umělecké dílo.

Jak Anne Marie a Jorge nábytek navrhují?

Ne nadarmo se říká, že sto lidí – sto nápadů a sto chutí. Zmínění návrháři jsou toho nedílným důkazem. Anne Marie totiž miluje kov, zatímco Jorge je doslova zamilovaný do kůže. Ačkoliv by se jejich kolekce mohla zdát hodně nesourodá, má jednotného ducha, ovšem se zachováním osobitého stylu. Jorge navrhuje spíše funkční a praktické věci, ale Anne Marie se nebojí experimentovat, takže jsou její výtvory o hodně kreativnější. Anne Marie také mimořádně rozumí barvám, a proto pokaždé vybere nádhernou barevnou kombinaci.

Nábytek z Mexika mají i doma

Jorge a Anne Marie si pořídili vlastní nábytek i do svého domova. Celou domácnost si zařídili jedinečným, ale funkčním způsobem. V přízemí tak najdeme velkou vstupní halu se salónovými dveřmi a v domě nalezneme také lavičku vytvořenou ze starých kanystrů. Zajímavou místností je suterén, kde mají kancelář. V ní se nachází desítky jejich výtvorů, které byly doposud prodávány pouze jiným návrhářům nebo designérům.

Dům obou návrhářů je plný originálních kusů nábytku, který potvrzuje, že se fantazii meze nekladou. Proto se ani vy nebojte neobvyklých tvarů, materiálů i barev a zařiďte si svůj vlastní dům třeba po vzoru Jorgeho a Anne Marie.

Autor: Bára Králová
Tagy: ,
ZAVŘÍT