Chtěli byste vlastnit soukromý mrakodrap? Stačí pár miliard a není problém.

Pokud bychom chtěli vytvořit seznam největších rezidencí na světě, byl by plný paláců. Na vrcholu seznamu by určitě stál sultánův Brunejský mramorem obložený palác o rozloze 200 tisíc metrů čtverečních. Pokud ale vyloučíme královskou hodnost, získáme sbírku domů a vil, které patří průměrným miliardářům. Náš seznam největších domů na světě zahrnuje tedy domy soukromé, a vy si je nyní můžete prohlédnout!

Antilia – Bombaj, Indie

S čistým majetkem zhruba 1 bilion korun je ropný a plynový magnát Mukesh Ambani jednou z nejbohatších osob na zemi. Také se může pochlubit vlastnictvím největšího a nejdražšího soukromého bydliště. Domov za 46 miliard korun známý jako Antilia je tyčící se mrakodrap se 27 patry v centru Bombaje. Dům je vysoký 550 metrů, proto je potřeba 9 výtahů, které přepravují osoby v celém masivním komplexu. Jeho nejvyšší patra ovšem nabízejí strhující výhled na Arabské moře.

Biltmore Estate – Asheville, Severní Karolína

Anketa: Který z těchto domů se vám líbí nejvíce?
Celkem hlasů: 304

Lodní a železniční magnát Cornelius Vanderbilt a jeho dědicové postavili během let mnoho rezidencí mezi nimiž vyniká zámecký dům. Se svými 250 pokoji, 43 koupelnami, třemi kuchyněmi, 65 krby, banketovou halou, krytým bazénem o obsahu 266 tisíc litrů vody, knihovnou pro 23.000 knih, bowlingovou dráhou a rozlohou 16.700 metrů čtverečních je považován za největší soukromou rezidenci v USA.

Safra Mansion – Sao Paulo, Brazílie

Co vám můžeme říct o tomto sídle, které vlastní notoricky známá rodina privátního bankovnictví Safras? Nic moc, kromě toho, že je úžasné. Podle brazilských novin Folha je dům o 130 skvěle vybavených a krásných místnostech, obklopen vysokou zdí a má rozlohu 35 565 metrů čtverečních. Na pozemku jsou 2 bazény, včetně jednoho bazénu uvnitř budovy. Podle magazínu Forbes má Joseph Safra majetek ve výši 540 miliard korun, což z něj činí číslo 36 na seznamu miliardářů.

Witanhurst Londýn – Anglie

Technicky je Buckinghamský palác největším sídlem v Londýně. Protože je domovem královny, přeskočíme jej ve prospěch druhého největšího sídla ve městě. Pokud se bývalá majitelka lady Greigová domnívala, že dům s rozlohou 3.700 metrů čtverečních je obludně velký, těžko říct, co by si pomyslela o poslední renovaci Witanhurstu. Po přidání dvou suterénů, 70 metrů dlouhého bazénu, kina, masážního salonu, sauny či posilovny se obytný prostor zvýšil na 8.340 metrů čtverečních.

Taohuayuan – Suzhou, Čína

Někdy nestačí výhled na jezero, a pak musíte vytvořit prostor i pro koupaliště a jezírko. Starobylé zahrady, kterými proudí voda přes kameny a rostliny, doplňují interiér s 32 koupelnami a ložnicemi a vinným sklepem. Dům je kombinací moderního a klasičtějšího designu, a když byl uveden do prodeje v roce 2016, podle Mansion Global to byl nejdražší dům v Číně. Za cenu 3,5 miliardy korun jste mohli získat úchvatný pohled na panorama ostrovního prostředí a tradiční čínské architektonické prvky.

Obrovských sídel je celá řada, ale tento „top“ výběr hovoří za vše!

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT