Chytré a vtipné inspirace do interiéru, které mohou oživit vaši domácnost

Rekonstrukce rodinného domu je ideální příležitostí ke zbavení se starých věcí i spotřebičů a zařízení zbrusu nové domácnosti. Můžete využít například tipy od světoznámé návrhářky Eleanor Bowmer, která je známá především pro své okázalé barevné kombinace a tvary. Divočejší barvy se objevují i v jejím vlastním domě, odkud si dovolíme vypůjčit několik zajímavých a vtipných designérských tipů.

Zdi nemusí být jen holé a rovné

Eleanor nemá ráda, když jsou všechny tvary rovné a uspořádané. Proto na zdi u svého domu použila efekt vroubkování, se kterým se můžete ztotožnit i vy. Stačí použít prostou papírovou desku, na jejímž vrcholu obkreslíte a následně vystřihnete obloučky například podle poklice. Nezapomeňte na natření desky veselou barvou. Po připevnění dojde okamžitě k oživení vzhledu celé zdi, protože zde najednou máte vtipný a kontrastní designový prvek.

Umění v kuchyni

Kuchyně už dávno není temnou černou komorou, jak tomu bylo v minulosti. Dnes si můžete z této místnosti vytvořit nádherný světlý prostor s designovými prvky. Určitě máte v kuchyni nepotřebnou poličku, na kterou se jenom práší. Dejte si na ní malé obrázky nebo jiná umělecká díla a osvětlete je malými nástěnnými světly. Nejenom, že budou daleko lépe na očích, ale ještě elegantně doladí vaši kuchyň.

Vymalovat nebo tapetovat?

Dnes už si nemusíte vybírat mezi vymalováním a vytapetováním. Moderní domácnost totiž dokáže skloubit i tyto rozdílné způsoby výzdoby. V domácnosti Eleanor Bowmer jsou tapety v naprostém sladění s klasicky natřenými zdmi. Vytapetovat tak můžete třeba horní polovinu zdí, kde můžete po vzoru Eleanor zvolit motiv se zvířaty, uprostřed udělat předěl a spodní polovinu natřít klidným odstínem červené barvy.

Zařizování domácnosti už nemusí být nudnou a fádní činností. Popusťte uzdu fantazii a nechte promluvit vaše umělecké já. Pokud si nebudete vědět rady, můžete samozřejmě použít tipy od světoznámé designérky Eleanor Bowmer.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT