Chytré způsoby, jak doma využít obyčejnou kuchyňskou houbičku

I když většina z nás myje nádobí v myčce, mít doma po ruce kuchyňskou houbičku se stále vyplatí. A to zdaleka nejen na ruční umytí talířku, který rychle potřebujeme, nebo na několik zbylých kusů nádobí, které se do myčky už nevešly. S obyčejnou kuchyňskou houbičkou se dá totiž dělat spoustu dalších užitečných věcí.

Ledový obklad

Pomocí houbičky si můžete snadno vyrobit jednoduchý ledový obklad, který zmírní nepříjemné otoky či bolest po zranění. Namočte houbičku do vody, uzavřete ji do sáčku na zip a vložte do mrazáku, dokud neztuhne. Nejenže takto snadno vytvoříte účinný ledový obklad, ale jakmile houbička začne rozmrzat, voda zůstane v sáčku bezpečně uzavřena. Tyto ledové balíčky jsou též skvělým způsobem, jak udržet oběd v chladu, například když jedete na výlet.

Zápach z lednice

Houbičku posypanou jedlou sodou položte na malý talířek a vložte ji do lednice. Podle potřeby ji vyměňte za čerstvou houbičku a čerstvou jedlou sodu, abyste pohltili nepříjemné pachy z jídla, které se v ledničce drží.

Čištění úzkých nádob

Máte úzké vázy nebo rozmanité lahve, které se špatně čistí? Pomocí gumičky připevněte kousek houbičky na konec hůlky či vařečky. S pomocí této jednoduché pomůcky následně dosáhnete i na dno úzkých nádob. Navlhčete houbičku, abyste nádobu umyli, a pak poté ji suchou houbičkou osušte.

Ochrana kolen

I několikaminutové klečení při drhnutí podlahy, pletí zahrady nebo opravách v domácnosti může být pro naše kolena nepříjemné, zejména pokud trpíte určitými zdravotními problémy. Když víte, že si budete muset k něčemu kleknout, vezměte si několik kuchyňských houbiček, dejte si je pod kolena a uvidíte, že klečení bude mnohem pohodlnější.

Pohodlnější uchopení nářadí

Stejně jako klečení může být náročné pro vaše kolena, používání lopaty, hrábí nebo dalších druhů nářadí může dát „zabrat“ vašim dlaním. Své ruce ale můžete při nejrůznějších zahradnických a dalších pracích ochránit pouhým omotáním jedné nebo dvou houbiček kolem násady a jejich zajištěním gumičkami.

Ochrana podlahy a nábytku

Připevněte malé kousky houbiček na spodní část dekorativních předmětů, jako jsou například kameninové vázy, či na nohy nábytku. Kousky houbiček odpruží spodní část čehokoli, na co je položíte, a zabrání poškrábání podlahy nebo nábytku při jejich přemisťování.

Kuchyňská houbička na stole.
zdroj: pixabay.com

Zahradničení

Než zasadíte rostliny do květináče, nastříhejte kousky houbičky tak, aby se dobře vešly na dno květináče. Po zasazení a zalití zůstane houbička nasycená vodou, pomůže udržet kořeny rostliny vlhké i zabránit vytékání vody ze dna květináče.

Vlhkou houbičku můžete použít též k naklíčení rychle rostoucích semínek. Provedete to tak, že vlhkou houbičku položíte na talíř a pak na ni položíte semínka. Přikryjte talíř skleněnou miskou a postavte na slunné místo.

Pedikúra

Děláte si doma pedikúru? Nastříhejte houbičku na malé kousky a použijte je k oddělení prstů u nohou při nanášení laku na nehty.

Zalepování obálek

Dopisy se sice v dnešní době neposílají zdaleka tak často jako v minulosti, ale pokud náhodou potřebujete poslat velkou dávku dopisů najednou, nemusíte podstupovat utrpení olizování každé obálky, abyste navlhčili lepidlo. Použijte k navlhčení obálek vlhkou houbičku.

Tiché kostky pro děti

Potřebujete klidnou činnost, která by zaměstnala ty nejmenší? Nastříhejte několik různobarevných houbiček na kostičky a proužky a vytvořte z nich sadu bezpečných a tichých stavebních kostek.

Malování

Myslíte si, že stěny se dají malovat pouze válečkem? Nemáte tak docela pravdu. Technika s houbičkou je rychlý a jednoduchý způsob, jak „zdramatizovat“ nudné stěny v interiérech.

Zdroj: apartmenttherapy.com, familyhandyman.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu