Chytré způsoby, jak využít dentální nit i jinak než jen k čištění mezizubních prostor

Dentální nit je pro většinu z nás samozřejmou součástí naší každodenní péče o zuby. Věděli jste ale, že tato malá pomůcka může být velmi užitečná i při řešení nejrůznějších problémů, se kterými se můžeme v domácnosti setkat?

Jedlé náramky a náhrdelníky nejen pro děti 

Chystáte domácí oslavu, na které chcete netradičním způsobem podávat například sušené brusinky nebo popcorn? Navlékněte je na zubní nit. Je pevná a zdravotně zcela nezávadná. Především děti vytváření náhrdelníků a náramků, které mohou později konzumovat, milují.

Pomocník při pečení

Kousek nitě vám po upečení pomůže jednoduchým způsobem oddělit například kousky cukroví či domácí sušenky od plechu. Stačí nit zasunout pod pečivo a ona ho uvolní, aniž by došlo k jeho rozmáčknutí nebo rozdrcení. V tomto případě je samozřejmě vhodnější používat zubní nit bez příchutě, abyste zabránili jejímu přenosu na sušenky.

Pomocník při krájení a řezání

Jistě si z dětství pamatujete na to, jak maminka krájela knedlíky pomocí režné nitě. Podobně můžete na krájení ovoce, sýrů, vajec uvařených natvrdo, těsta a dalších věcí použít i dentální nit. Skvěle se s ní odstraňuje také kůže z ryb. I v tomto případě je vhodné používat nit bez příchutě.

Náhrada kuchyňského provázku

Některé recepty, například na závitky, rolády a podobně, vyžadují, aby se jídlo před vařením omotalo kuchyňským provázkem. Pokud zrovna nemáte provázek po ruce, můžete místo něj použít dentální nit. Dosáhnete stejných výsledků jako při použití provázku.

Záchrana při kapajícím kohoutku

Nejde vám zavřít kohoutek a zvuk kapek dopadajících do dřezu či umyvadla vám lidově řečeno leze na nervy? Pomocí dentální nitě můžete kapání umlčet až do okamžiku, než budete mít možnost vše opravit. Jednoduše uvažte jeden konec nitě kolem konce kohoutku a druhý konec veďte dolů k odtoku. Kapky vody sklouznou po niti bezhlučně do odtoku.

Opora pro rostliny

Pomocí zubních nití můžete též poskytnout oporu popínavým rostlinám. Stačí krátký kousek nitě přivázat k pevné opoře, například tyčce. Nit nevažte příliš pevně, aby měla rostlina prostor pro pohyb a růst.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu