Chytré způsoby využití tyčinek na čistění uší i jinak

Naše babičky ani maminky je neznaly, my si ale bez nich náš život dokážeme představit jen stěží. O čem je řeč? O tyčinkách na čištění uší. Tato dnes už většinou naštěstí papírová, nikoli plastová, tyčinka, která má na obou koncích omotaný kousek vaty, může mít v domácnosti mnoho dalších využití.

Čištění elektroniky a interiéru auta

Naprosto skvělým pomocníkem jsou vatové tyčinky při čistění rozmanité elektroniky, kterou každý den používáme, od dálkového ovládání na televizi přes mobilní telefony až po klávesnice. Dostanou se i do jinak těžko přístupných zákoutí a štěrbin. Nejlepší je v tomto případě namočit tyčinku do izopropylalkoholu. Podobně může navlhčená tyčinka pomoci odstranit prach a nečistoty z těžko přístupných míst v interiéru vašeho vozu, včetně klik dveří, tlačítek oken, větracích otvorů či řadicí páky.

Odstranění chyb při líčení či lakování nehtů

V ranním spěchu se může lehce stát, že i při rutinním nanášení make-upu, stínů či řasenky dojde k chybičce. Pomocí lehce navlhčené vatové tyčinky ale obtisknutou řasenku, rozmazané oční stíny nebo nedokonalé tekuté linky lehce odstraníte. Když navíc místo obyčejné vody použijte vodu micelární, bude efekt ještě lepší a rychlejší. Vatové tyčinky jsou skvělým pomocníkem i při domácí manikúře. Jednoduše namočte tyčinku do odlakovače a setřete s ní všechny nedokonalosti v okolí nehtu.

Aplikace léčivých produktů v podobě mastiček, roztoků či gelů

Vatové tyčinky oceníte také v případě, že potřebujete na některá místa na těle nanést malé množství určitého produktu, například k ošetření některých kožních problémů či při potížích s dásněmi a zuby. Zároveň tak zabráníte kontaminaci produktu bakteriemi z vašich rukou. Podobně můžete tyčinku použít také k aplikaci tekutého pudru v případě, že se vaše děti nakazily planými neštovicemi.

Odstranění nečistot z fénu i vyleštění šperků

Prach a další nečistoty nahromaděné ve vašem fénu mohou představovat potenciální nebezpečí požáru. Vyčistěte čas od času větrací otvor na zadní straně fénu navlhčenou vatovou tyčinkou. Vatová tyčinka je skvělým nástrojem též pro čištění šperků. Stačí ji navlhčit roztokem na čištění a použít k čištění prstenů, náušnic či zákoutí přívěsků i broží.

Drobné opravy malby a nátěrů

Občas potřebuje doma opravit oprýskaný nátěr či malbu, často se jedná jen o malé místečko, na jehož opravu není nutné použít hned štětec, či dokonce váleček. Namočte vatovou tyčinku do barvy a použijte ji k zakrytí drobných oděrek, škrábanců a dalších nedokonalostí.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu