Co je lepší: šatna, vestavná skříň nebo samostatná skříň?

Spousta z nás by si doma přála mít dostatečně velké úložné prostory, kam by se vešlo všechno oblečení i s obuví. Nemluvě o velkém zrcadle, případně i křesílku či lavici na odložení věcí. Bohužel, většina z nás takové možnosti nemá. Řešíte úložné prostory ve svém domě či bytu? V tom případě se podívejte, zda je pro vás lepší skříň nebo rovnou celá šatna.

Samostatná šatna má něco do sebe – prostor, kde uložíte všechny své svršky i spodky, obuv či šperky, nemluvě o nejrůznějších lůžkovinách. Možná si myslíte, že kvůli šatně ztratíte jednu celou místnost. Je tomu ale opravdu tak? Ačkoliv samostatná šatna zabere dost prostoru, nebudete muset řešit úložné prostory nikde jinde v bytě.

Stavíte dům? Pak myslete na šatnu i spíž

Pokud bydlíte v bytě, je dost možné, že na samostatnou šatnu zkrátka nezbude místo. Pokud ale plánujete stavbu rodinného domečku, vyčlenění jednoho pokoje k vytvoření šatny vám doporučujeme. Všechny své věci budete moct uschovat tam. Díky tomu nebudete muset zbytek svého domova zahltit dalšími skříněmi. Když už jsme u toho, na co byste neměli při stavbě domečku zapomenout, myslete také na spíž, která by měla přiléhat ke kuchyni. Jde o mnohem lepší řešení, než jakým je skladování potravin ve skříni, která nevětrá.

Čtěte také: Co vás vyjde nejlevněji: plyn, indukce nebo elektřina?

Promyslete si více variant

Pokud se rozhodnete pro samostatnou šatnu, měl by být prostor dobře větratelný, navíc do ní musíte umístit také zdroj světla. Pokud jej bude tvořit okno, bude to nejlepší. Jestliže šatnu tvoříte předělením či zkrácením jiné místnosti, snažte se zvolit pro stěnu, která míří k oknu, průsvitný materiál. Vzhledem k tomu, že je šatna poměrně drahou položkou, doporučujeme vám, abyste si prošli nabídky více výrobců. Zeptejte se na cenu za metr čtvereční, lhůtu dodání (ta může být někdy velmi dlouhá). Cenu ovlivňuje nejen materiál, z něhož bude šatna vyrobena, ale také drobnosti, jako je třeba druh kování – to samé platí také u vestavných skříní nebo obyčejných skříní.

Interiér bude vzdušnější

Díky tomu, že nebudete mít interiér zahlcen skříněmi, bude váš domov působit sjednoceně a vzdušně. Na samostatné šatně můžete klidně i ušetřit. Protože budou všechny skříně schované v samostatném pokoji, budete moct koupit úplně běžné skříně – protože vestavné, které jsou vyrobené na míru, vás vyjdou mnohem dráž.

Nepřehlédněte: Neplýtvejte potravinami a vyhněte se těmto nejčastějším chybám při jejich skladování

Pokud se rozhodnete obětovat pokoj ve prospěch šatny, snažte se využít prostor na maximum – od podlahy ke stropu. Klidně si nechte udělat návrh od odborníka. Pokud nemáte doma dostatek prostoru, doporučujeme vám zakoupení vestavné skříně na míru. Nejen, že využijete prostor doma na maximum, ale navíc můžete ušetřit dost prostoru. A to například za pomoci posuvných dveří.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu