Dokonalá koupelna aneb jak na úložné prostory

Dokonalá koupelna se vyznačuje snadnou údržbou, musí nabízet dostačující úložné prostory a musí v ní být vše potřebné. Chcete mít i vy takovou koupelnu, která vám bude přinášet pouze radost? V tom případě si přečtěte naše tipy na to, na co byste při jejím zařizování neměli zapomenout.

Správná koupelna by měla být nejen hezká na pohled, ale také praktická a funkční. I proto byste si před jejím zařizováním měli promyslet, co všechno v ní budete potřebovat ke spokojenému užívání. Musíte si promyslet, co musí být v koupelně, ale i to, co můžete mít někde jinde. Jak vyřešíte úložné prostory? Kde bude koš na prádlo? Kde uchytíte háčky na ručníky?

Koupelna – úložné prostory jsou důležité

Ručníky, hygienické potřeby, ale také nejrůznější kosmetika jsou jen zlomkem toho, co se vám musí do koupelny vejít. I proto byste měli dbát na to, aby byl ve vaší koupelně dostatek úložných prostor. Co se materiálu skříněk týče, vsázejte na ty, které jsou vhodné do vlhkých prostor. Typicky se jedná o nábytek z MDF a LDT desek, které jsou opatřeny laminátem, lakem nebo vysokotlakou folií; dále pak plast nebo dřevo – to však musí být ošetřeno proti vodě a být odolné.

Vše ukládejte na smysluplná místa

Za nezbytnost považujeme skříňku nad, ale i pod umyvadlem – může se jednat o klasickou skříňku, ale i police nebo regály. Každý úložný prostor by však měl dávat smysl. Nebudete mít polici na šampony u umyvadla, když si hlavu myjete ve vaně. Naopak parfém nebude v polici vedle sprchy. Ručníky nebudete dávat do úzké skříňky, kam se nevejdou. Věcí, které nepoužíváte každý den, můžete ukládat do vyšších a hůře dostupných polic. Množství nábytku by se mělo řídit jak velikostí vaší koupelny, tak i vašimi požadavky. Pokud vám to prostory dovolí, můžete si vybírat z již hotových koupelnových sestav, které myslí na všechny vaše potřeby.

Čtěte také: Jak odvětrávat koupelnu bez okna?

Využívejte i ta nejobyčejnější místa

Pokud máte malou koupelnu, možná si říkáte, že zkrátka místo pro umístění skříněk nenajdete. To však není pravda. I v koupelnách se nachází spousta nevyužitých prostor. Jedním z nich je například místo nad pračkou, kam můžete na stěnu připevnit skříňku na osušky a ručníky. Do polic můžete dát i různé koše, do nichž se vejdou nejrůznější drobnosti.

Zdroj: pixabay.com

Úložné prostory a nika

Dalším z úložných prostorů může být nika. Jedná se o velmi oblíbenou součást mnohých koupelen, kdy vám tato vestavěná police může ušetřit spoustu místa ve chvíli, kdy budete hledat prostor, kam uskladníte svoji kosmetiku, ale právě i ručníky a jiné potřeby. Nika nemusí být jen ve sprše, ale klidně i kdekoliv jinde v koupelně.

Nepřehlédněte: Eklektický, přesto skandinávský? Přesně takový je tento dům

Koupelna a co do ní (ne)patří

Co se týče věcí, co do koupelny nepatří, jsou na prvním místě léky, které jsou náchylné a vlhkost. Dobře se zde nebude dařit ani šperkům, které by začaly rezivět, dále zde neskladujte make-up, pudr, parfém, ale ani velké množství ručníků, kterým by vlhkost nemusela dělat dobře. V koupelně vždy skladujte jen několik kusů. Drobnosti skladujte v košících, fény či kulmu můžete zavěsit na stěnu či na dveře. 

Autorský text | zdroj foto: pixabay

Autor: Nikola Zatloukalová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu