Domácí vířivka? Víme, proč byste ji měli mít doma i vy

Také milujete tu chvíli, kdy se svým partnerem odjedete na wellness víkend, kde si můžete na nějaký čas lehnout do vířivky? Rádi si užíváte teplou vodu v kombinaci s příjemnou masáží? Pak byste měli zvážit pořízení vířivky k vám domů. Na trhu najdete kousky vhodné do interiéru, ale také do exteriéru. My vám dnes řekneme o zdravotních výhodách, které na vás čekají.

Kombinace teplé vody s příjemnou masáží dokáže dělat divy nejen s naší myslí, ale také s tělem. I proto je na čase promyslet, zda by nebylo na čase pořídit si jednu vířivku také k vám domů. Jaké nejen zdravotní benefity s sebou přináší?

Odpočinete si

Ačkoliv si každý člověk představuje svůj odpočinek trochu jinak, je spousta těch, kteří relax ve vířivce neodmítnou. Pokud rádi sedíte v teplé vodě, která vás svými proudy vody rozmazluje, jde o ideální relaxaci právě pro vás. Vířivka dokáže uvolnit jak vaše tělo, tak i mysl. Pomáhá s tvorbou endorfinu, což je hormon štěstí – díky tomu se zmírní pocity úzkosti či deprese. Jestliže máte náladu pod psa, skočte si na půl hodiny do vířivky a uvidíte, že vám bude lépe.

Čtěte také: Kupujete dům, který je zatížený hypotékou? Víme, jak na to

Vířivka však nezažene jen špatnou náladu, ale dokáže taky pomoci v boji proti civilizačním onemocněním, kam patří mimo jiné i cukrovka. Pára stoupající z vaší koupele zklidní a uvolní vaše plíce, žaludek i srdce – má příznivý vliv na fungování všech orgánů. V neposlední řadě vám může vířivka pomoci zbavit se bolestí hlavy či nespavosti.

Pomůže vám v boji za krásnou postavou

Pokud si užíváte proudění vody ve vířivce pravidelně, jistě jste si už všimli toho, jaký vliv má vířivka na vaše svaly, které jsou proděním vody v neustálé stimulaci – svaly jsou nejen posíleny, ale také prokrveny. Horká voda se postará také o to, že se začnete více potit, dále pak dojde ke stimulaci metabolismu. Užívejte si pravidelných koupelí ve vířivce, doplňte je o pohyb a zdravější jídelníček – a vysněná postava na sebe nenechá dlouho čekat. A to nemluvíme o účincích takové stimulace na celulitidu.

Zdroj: Pexels

Lázeň pro svaly a klouby

Trápí vás dlouhodobé bolesti šíje či zad? Pak s nimi můžete bojovat pravidelným pobytem ve vířivce, která vám dané svaly namasíruje. Hydromasáž je něčím, co ocení svaly každého z nás. Díky zahřátí teplou vodou se svaly uvolní a zvýší se jejich flexibilita. I proto je vířivka vhodným způsobem regenerace po sportu. Při horké koupeli dojde k odplavení kyseliny mléčné, která se při aktivitě ve svalech ukládá a způsobuje jejich ztuhlost a nepříjemnou bolest. Hydroterapie má pozitivní vliv také na vaše klouby.     

Nepřehlédněte: Kdy jste naposledy prali váš polštář aneb ke zdravému spánku nestačí jen čisté povlečení

A jak na výběr kvalitní vířivky?

Ze všeho nejdříve se rozmyslete, zda chcete užívat vířivku doma nebo na zahradě – pokud ji chcete mít doma v interiéru, musíte počítat s tím, že vířivka plná vody něco váží – i proto je vhodnější umístit ji do přízemí. Vybírat si můžete z vířivky nafukovací, která je levnější, snadno se instaluje. Její nevýhodnou je však kratší životnost a menší odolnost. Další možností je pevná vířivka, která je finančně náročnější, ale potěší vás opravdu dlouhou životností, nemluvě o osvětlení a filtračním systému.

Tak co, už jste si vybrali vířivku vašich snů?

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT