Domek připomínající chatu vás naláká k odpočinku

Ve staré tradiční rybářské vesničce nesoucí název Portloe se nachází malý domek, který svým vzhledem připomíná víkendovou chalupu. Zdání ovšem klame. Tento malý domeček je místem, které svým obyvatelům nabídne mnohem více než jen klasické ubytování. Nabídne jim totiž klid, pohodu a příjemnou atmosféru.

Domek připomínající malou rybářskou chatu se nachází ve vesnici, která nám svým klidem dodává pocit, jako by se zde zastavil čas. Jde o místo jako dělané pro odpočinek od ruchu velkoměsta. I proto byl domek umístěn právě zde. Pokud budete mít dost odpočinku uvnitř domku, můžete si lehnout do houpací sítě, která vás ukolébá k sladkým snům.

Čtěte také: Romantické bydlení v domku na venkově

Exteriér je tmavý, ale interiéru vládne světlo

Domek má šikmou střechu z vlnitého plechu – je dost odolná proti dešti, větru, sněhu, ale také krupobití. Lehněte si na postel v domku a zaposlouchejte se do kapek deště stékajících po střeše dolů. Dům je výjimečný pro své čisté a rovné linie, nechybí ani pár rustikálních detailů. Velmi dobře zde působí kombinace plechu spolu s velkými prosklenými plochami, které obyvateli domku umožňují vidět z postele přímo do okolní přírody. Interiér domku je světlý, aby prostory nepůsobily stísněně, ale naopak příjemně a vzdušně – ačkoliv je domek sám o sobě poměrně malý.

foto: Unique Home Stays Ltd

Kombinace kovu, masivu a kamene

Vlnitý plech nenajdete jen na střeše, ale také na obložení domu, v kuchyni a na terase. O zjemnění se zde stará zejména masivní dřevo, které je jak v interiéru, tak i exteriéru. K životu v domku slouží zejména přízemí, které lze velmi snadno propojit s exteriérem. Hlavní obytnou část domu tvoří kuchyň spojená s obývacím pokojem a jídelnou. Hned za tímto prostorem se nachází terasa, kde lze trávit čas za pěkného počasí.

Nepřehlédněte: Malý byt s dokonalým výhledem vám vezme dech

Kuchyni vévodí zejména masiv – a to jak u kuchyňské linky a potravinové skříňky, ale také u stolu, židlí a podlahy. Vše je doplněno o pracovní desku z kamene v barvě antracitu. S ním se můžeme setkat také i v dalších částech domu, avšak jen v menší míře.

Interiér byl zařízen velmi jednoduše

Ačkoliv domek zvenku vypadá opravdu miniaturně, je zde vše, co by si člověk mohl přát. Interiér je zařízen střídmě – vévodí mu skandinávský design. Ložnice najdete v domě hned dvě – jedna je klasická, nechybí v ní dvoulůžko. Druhá poskytne útočiště dětem či dalším hostům – nachází se zde dvě palandy. Právě dětský pokoj je místem, které je zařízeno v duchu námořnického stylu, který je jakýmsi odkazem na původní historii vesnice.

foto: Unique Home Stays Ltd

Z hlavní ložnice se lze dostat na terasu, jejíž část slouží jako venkovní koupelna. O své soukromí však mít strach nemusíte – v domku je totiž umístěna i jedna klasická, vnitřní koupelna. Pokud však milujete koupel s pohledem na hvězdy, je pro vás terasa jako dělaná. Najdete zde totiž nejen sprchu, ale také volně stojící rustikální vanu.

Zdroje: Unique Home Stays Ltd

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT