Už naši dávní předkové věděli, že některá místa mají negativní vliv na lidský organismus. Ve starém Římě a Egyptě se domy stavěly tak, aby se těmto místům vyhnuly. I v Česku najdeme hrady a kostely, kde žádné geopatogenní zóny nejsou, tyto stavby je pečlivě obešly.
Migréna i rakovina
Od přírody už jsme se opravdu hodně odklonili, a tak jsme zapomněli spoustu věcí, které naši předkové věděli. Včetně využívání intuice. Na mnoho věcí přicházíme dnes znovu a považujeme je za ohromné objevy. A jsme tak „moderní“, že když se nám špatně spí, nepřesuneme postel někam jinam, ale nacpeme do sebe prášky na spaní. Oficiální věda totiž škodlivé patogenní zóny stále ještě neuznává, protože zatím neexistuje přístroj, který by je uměl určit. Přesto někteří vědci a lékaři v jejich existenci věří. Olomoucký onkolog se již dříve začal zajímat o to, proč jeho pacienti například pocházejí z jedné ulice, zatímco o blok dál není nemocný nikdo!
Co jsou geopatogenní zóny?
Geopatogenní zóna například nemusí zamořit celý byt. Má totiž často šířku pouhých pár centimetrů, jedná se o jakýsi pás, který bytem prochází. Takže stačí nábytek pro odpočinek jen trošku posunout – a jste z toho venku! Nejširší zóna byla zatím určena v šířce jednoho metru.
Geopatogenní zóna je typem záření, které vychází z hloubky země. Důležité je rozlišit, jak moc je vaše zóna zdraví nebezpečná. Některé geopatogenní zóny člověku prakticky neublíží, jiné mohou způsobit, jak už bylo zmíněno) i rakovinu. Přitom záleží i na vaši citlivosti, nejhůře jsou na tom děti. A záleží také na tom, jak moc času v nebezpečné zóně trávíte, takže: ložnice, gauč u televize či pracovní stůl.
Jak geopatogenní zónu poznat a co dál?
Pokud jste na tyto vlivy citliví, poznáte ji snadno – prostě se v ní necítíte dobře. Odhalit špatné zóny umí skvěle zvířata. Psi by si na takové místo nikdy nelehli a nedaří se tam ani ostatním mazlíčkům, jako jsou křečci, morčata či králíci. Ubývají-li na váze a vypadají nemocně, zkuste je přemístit jinam. Také květiny jsou výborným indikátorem a ve špatné zóně usychají.
Nejlepší metodou je ale pomoc odborníka. I když se na první pohled může zdát, že jde o šarlatány, protože používají virguli proutek či kyvadlo, jejich úspěchy mluví za vše. Na trhu také existují „ochranné“ pomůcky, které účinky geopatogenní zóny ruší, ale často to bývá nadbytečné a je lepší trošku si přestavět nábytek. Úleva nemusí přijít hned, ale přijde.
Věříte-li na patogenní zóny nebo ne, všechny důkazy svědčí o jejich existenci. Pokud si je necháte v bytě najít, nic za to nedáte a naložit s nimi můžete podle vašeho uvážení. Nebo zůstaňte na prášcích na spaní a na uklidnění…