Dřevostavba? Řekneme vám, proč byste v ní měli chtít bydlet i vy

Máte dost podnájmů a zvažujete koupi vlastního bydlení? V tom případě byste měli kromě klasického domu či bytu zvážit i možnost dřevostavby. Právě dřevostavby se v naší republice stávají stále oblíbenějšími. Patříte k těm, kteří „domu ze dřeva“ stále ještě nedůvěřují? Nevadí, snad vás důvody, proč bydlet v dřevostavbě, přesvědčí o opaku.

Ačkoliv jsme se v dřívějších časech s dřevostavbami v Česku příliš nesetkávali, v současnosti jde o stále oblíbenější typ bydlení. A není divu! Taková dřevostavba má hned několik významných plusů, díky kterým si tento způsob bydlení zamilovává stále více z nás. Jaké důvody to jsou?

Čtěte také: Kupujete dům, který je zatížený hypotékou? Víme, jak na to

Zdroj: Pexels

Dřevostavba je postavena opravdu rychle

Velkou výhodou dřevostaveb oproti klasickým zděným domům je jednoznačně rychlost výstavby. Zatímco zděnou stavbu můžete stavět více než rok, dřevostavba je kompletně hotová již za pár měsíců. Pokud se navíc rozhodnete využít služeb některé z firem, které staví domy na klíč, bude stavba domu ještě mnohem rychlejší.

Úspora za energie

Dalším velkým plusem je energetická nenáročnost bydlení. Dřevostavby jako takové mají úžasné tepelně-izolační vlastnosti, díky čemuž se teplo v domě drží mnohem lépe než u zděných domů. Proto budete nadšení, když ušetříte za vytápění během zimy.

Zdroj: Pexels

Dům je pevný

Mnozí mají strach, že foukne vítr a bude po domě. Jde však o jeden velký omyl. I dřevostavby musí být podložené statikou a kontrolovány, aby vydržely nejrůznější vrtochy našeho podnebí. Když si vezmeme příklad ze srubů a roubenek – ty vydrží i extrémní počasí ve Finsku. Dokonce i odolnost dřevostavby proti požáru je lepší než u zděných domů. Zatímco u klasického domu se vlivem žáru zvlní železo-betonová konstrukce a dům se následně zbortí, v silnější vrstvě dřeva dojde ohni kyslík. A tím pádem bude hořet hůře.

Nepřehlédněte: Kdy jste naposledy prali váš polštář aneb ke zdravému spánku nestačí jen čisté povlečení

Jde o ekologický způsob bydlení

Pokud se snažíte žít alespoň trochu v souladu s přírodou, je pro vás dřevostavba tou správnou volbou. Všechny dřevostavby jsou postaveny z přírodních materiálů, které jsou nejen praktické (dřevo na sebe navazuje částice prachu, díky čemuž je takové bydlení vhodné i pro alergiky a astmatiky), ale také mají blahodárný vliv na naši psychiku. Přeci jen, dřevo dýchá životem a atmosférou. Dřevo oproti zděným stěnám nestudí, rychleji se prohřeje a krásně voní.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu