Dům zahradní architektky Butter Wakefield dokazuje, že i uprostřed města si můžete vytvořit malý kousek venkova

Byly časy, kdy byl Stamford Brook malou vesnicí na okraji Londýna. Doba se však v mnohém posunula, britská metropole se rozrostla, a malebnou vesničku zcela pohltila. Zanikla veškerá farmářská stavení, ale i přesto bychom v betonové džungli našli jednu velice malebnou vilku, za níž stojí Butter Wakefield. Její dům je totiž plný motivů přírody a rozkvetlých květin.

Rekonstrukce trvala velice dlouho

Butter se svým bývalým partnerem koupili krásnou viktoriánskou vilku už v roce 1991. I když nebylo uvnitř domu vlivem nepořádku k hnutí, oba partneři se zamilovali především do nádherné zahrady. Už tehdy Butter ctila filozofii, že zahrada není jenom odděleným prostorem, ale měla by se prolínat s celým konceptem interiéru domu. I proto zvolila barevnou kombinaci bílé, černé a zelené. Tyto barvy mají za úkol symbolicky oddělovat jednotlivé místnosti, ale zároveň je spojují.

Proč právě tyto barvy?

Černá, bílá a zelená se do popředí dostávají právě v kuchyni a zimní zahradě, kde nalezneme mnoho talířů a misek právě s tímto barevným motivem. Pod oknem se navíc Butter může usadit do velice pohodlného zeleného křesla, které je vyhříváno topením. Znáte snad lepší místo na rozjímání o nádherné zahradě? Ale třeba skříňky byste v kuchyni hledali marně, protože si je partneři nemohli dovolit. I proto na stěny pověsili několik krásných obrazů, které do té doby posbírali.

V domě se nachází 5 ložnic

V horním patře viktoriánské vilky bychom našli 5 ložnic. Pokoji Butter dominuje velká bílá postel s pohodlným světlezeleným křeslem. Právě zde tráví zahradní architekta nejvíce času. Prvky hojnosti a útulnosti bychom ale našli v celé vilce. Velký nábytek nepůsobí nijak masivně, ale vyzařuje z něj pozitivní energie. Atmosféře prospívají i všudypřítomné květiny, díky čemuž máte pocit, jako byste se procházeli po rozkvetlé louce.

Butter Wakefield jasně ukázala, že i uprostřed betonové džungle se můžete cítit stejně dobře, jako na venkově. Stačí zvolit vhodnou barevnou kombinaci a pořídit si dostatek kvetoucích rostlin. 

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT