foto: Pexels | ilustrační fotografie
článek: Feng shui a pokojové rostliny. Víme, které jsou (ne)vhodné
Je jedno, jak moc se snažíte vydekorovat svůj interiér. Pokud v něm nebudou pokojové rostliny, bude působit stroze a tak nějak chladně. To ale neznamená, že byste měli koupit první rostliny, které uvidíte v obchodu. Věděli jste, že i umístění květin v interiéru má svá pravidla? Minimálně podle Feng shui.
Feng shui, staré čínské učení, se řídí kroky, které mají docílit nerušeného plynutí energie a nastolení harmonie člověka vůči jeho prostředí – tedy i domova, zahrady či kanceláře. Pokud se chcete ve svém domově cítit příjemně, není na škodu si pár věcí o tomto učení nastudovat. Občas stačí změnit jen maličkosti a doma se budete cítit mnohem příjemněji. Občas stačí posunout postel, jindy něco vyhodit. A jak je to s pokojovými rostlinami podle Feng shui?
Čtěte také: Také věříte těmto mýtům o utírání prachu?
Živé rostliny podle Feng shui do interiéru přinášejí svěžest, život, kousek přírody. Toto tradiční čínské učení dává rostlinám v interiéru velký význam – jedná se o symbol pro růst a rozvoj. Není to však o tom, že byste si koupili pár pokojovek a dali je tam, kde je zrovna místo. O rostliny je třeba náležitě pečovat, jen takové vysílají pozitivní energii. Uschlé a nemocné rostliny vám na náladě rozhodně nepřidají.