Generální úklid koupelny pouze pomocí octa

To, že bílý ocet je skvělým, bezpečným, a navíc přírodním čisticím prostředkem na všechny druhy povrchů, je všeobecně známo. Jedním z míst, kde jeho univerzální čisticí vlastnosti velmi oceníte, je koupelna. Ocet účinně pomáhá uvolňovat a rozpouštět nejrůznější usazeniny, jako je vodní kámen, mýdlové usazeniny i rez. Zároveň přirozeně vytváří „nepřátelské“ prostředí pro mnoho mikroorganismů, což z něj činí také silný dezinfekční prostředek.

Čištění sprchové hlavice a vodovodních baterií

Pokud máte tvrdou vodu, mohou se na sprchové hlavici snadno tvořit usazeniny, které zpomalují průtok vody. Ocet vám pomůže tyto usazeniny účinně rozpustit a vaše sprchová hlavice bude opět správně fungovat. Stačí sprchovou hlavici odšroubovat a vložit ji do zipového sáčku s octem. Pokud nechcete sprchovou hlavici sundávat, můžete sáček s octem umístit přímo na sprchovou hlavici ve sprše a přidržet ho na místě pomocí gumičky. Nechte sprchovou hlavici namočenou v octu několik hodin nebo i přes noc. Po uplynutí této doby ji vydrhněte houbičkou nebo kartáčem. Stejně jako na sprchové hlavici se mohou usazeniny způsobené tvrdou vodou usazovat také na vodovodních bateriích. Opět stačí vzít si na pomoc ocet

Čištění zrcadla

Naplňte láhev s rozprašovačem octem a vodou v poměru jedna ku jedné a jejich roztok použijte k čištění zrcadel v koupelně. Ocet je skvělý čisticí prostředek, který vaše zrcadla zanechává krásně lesklé a bez šmouh.

Čistění umyvadla, sprchy, vany i dlaždiček.

V neposlední řadě místo drahých čisticích prostředků, můžete nečistoty a usazeniny na umyvadle, sprše, vaně či dlaždičkách též vyčistit jednoduše pomocí octa. Na dlaždičky se opět doporučuje ocet zředit s vodou v poměru jedna ku jedné.

Čištění toalety

Usazeniny pod okrajem záchodové mísy se často odstraňují jen velmi obtížně. Abyste je mohli rozpustit a snáze vydrhnout, vezměte si několik papírových utěrek a svou věrnou láhev bílého octa. Namočte papírové utěrky do octa a pak je zastrčte pod okraj záchodové mísy. Následně nechte ocet několik hodin působit, poté papírové utěrky vyjměte a vydrhněte záchodovou mísu tak, jak jste zvyklí.

Čištění odtoku

Máte v koupelně ucpaný nebo pomalu odtékající odtok? Vyčistěte ho pomocí octa, jedlé sody a horké vody. Stačí do odtoku nejprve nasypat přibližně tři čtvrtě šálku jedlé sody a nechat několik minut působit. Poté smíchejte půl šálku octa s litrem horké vody a tuto směs nalijte do odtoku. Následně nechte vše čtvrt hodiny působit. Na závěr odtok ještě propláchněte horkou vodou. Uvidíte, že bude opět skvěle funkční.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu