Halloween: Připravte dětem zdravé strašidelné pochoutky

Halloween sice není typicky český svátek, ale v posledních letech do našich domácností proniká stále více. Není tak už nic neobvyklého koncem října své domovy i zahrady vyzdobit pomocí vyřezávaných dýní a dalších strašidelných dekorací. Pokud navíc máte děti, je více než pravděpodobné, že vám ve škole samy nějakou dekoraci vyrobí, nebo že ve školce bude něco jako strašidelný karneval.

V obchodech na děti také čeká řada nejrůznějších halloweenských pokušení v podobě sladkostí, které mají strašidelný vzhled. Snažíte se, aby vaši potomci nekonzumovali příliš mnoho těchto pestrobarevných pokušení často plných nejrůznějších konzervantů? Připravte jim vlastní zdravé halloweenské pohoštění, nebo ho můžete připravit i společně. Uvidíte, že u toho zažijte spoustu legrace.

Jablečné příšerky

Rozmanité halloweenské sladkosti lze poměrně snadno nahradit nebo upravit „ovocnou cestou“. Jednou z možností jsou například zdravé jablečné příšerky. Stačí jablko nakrájet na čtvrtiny, poté uprostřed vyříznout klínek jako ústa. Do úst vložte plátek jahody jako jazyk, ze slunečnicových semínek nebo plátků mandlí, která do jablka zapícháte, vytvořte zuby.

Strašidelné banány

Banán k svačině možná vaši potomci odmítají, ale strašidelnému banánu určitě neodolají. Stačí banán pomalovat pomocí rozpuštěné hořké čokolády nejrůznějšími strašidelnými motivy nebo obličejíky. Další možností je banán rozkrojit napůl a ke konci hořkou čokoládou namalovat oči a jakoby otevřená ústa. Pak banán postavte na talíř a halloweenské strašidlo je na světě.

zdroj: pixabay.com

Čarodějnické kotlíky

Stačí rozkrojit jablko nebo další ovoce, vydlabat ho a prostor vyplnit nejrůznější směsí oříšků, mandlí, rozinek a ovesných vloček. Na závěr vše pokapejte malým množstvím javorového sirupu. Ze sušeného ovoce a oříšků lze na pudinku či ovesné kaši též vytvořit například pavouka či netopýra.

Jak zapojit zeleninu?

Na halloweenském večírku nabídněte talíř mrkví, okurek a paprik nakrájených do strašidelných tvarů,  například duchů, čarodějnických klobouků, netopýrů, koček a dýní, které si můžete namáčet do zdravého hummusu, salsy či guacamole. K vykrajování často můžete použít kovová vykrajovátka na cukroví. Z celých rajčat či papriky lze vyřezat miniaturní lucerničky.

Zdroj: activebeat.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu