Hmyz v interiéru? Víme, co na něj platí

Komáři a mouchy – letní nepřátelé každého z nás. Také vás během teplých letních měsíců obtěžuje komáří bodnutí, které vás budí ze spaní, ale také otravní bzučení mouchy, která se rozhodla, že vás bude rušit celý večer. Pak věřte, že i tohoto obtížného hmyzu se můžete zbavit. A jak? O tom vám dnes řekneme.

Přírodní odpuzovače – vám voní, hmyzu naopak ne

Pokud se chcete otravného hmyzu zbavit s pomocí odpuzovačů, nemusíte hned běžet do drogerie pro chemické přípravky, které vás jej zbaví. Co byste řekli na vyzkoušení přírodních odpuzovačů, které vám budou vonět, hmyz je ale naopak nesnáší? Pokud vás trápí komáři, můžete vyzkoušet vůni skořice či hřebíčku. Toto koření stačí dát do mističky, tu pak položte na parapet. Koření můžete nasypat také do pytlíčků, ty pak libovolně rozmístěte po domě. Pokud chcete cítit i svěží vůni, můžete koření zapíchat do rozkrojeného citronu.

Zdroj: Pexels

Čtěte také: Jak se zbavit hmyzu v domácnosti jednou provždy

Vyzkoušet můžete také česnek, který komárům nevoní; mouchy zase nesnášejí svařený ocet. U těchto dvou surovinou je však nevýhodu vůně, která bude vadit i vám. Věděli jste o tom, že vám v boji proti komárům mohou pomoci také pokojové rostliny?

  • V boji proti komárům vám pomohou: muškáty, levandule, šalvěj, máta, šanta kočičí, pelyněk a afrikány.

Mucholapka – nehezké, ale funguje to

Dalším způsobem, jak se můžete zbavit nechtěného hmyzu, jsou mucholapky, které rozvěsíte po svém domě. Můžete si je buď koupit (během sezony najdete snad v každém obchodu), případně si je můžete vyrobit. Co však zůstává pravdou, ačkoliv jsou mucholapky účinné, vypadají špatně. Obzvlášť ve chvíli, kdy se vám páska plná hmyzu houpe nad obědem v jídelně.

Zdroj: Pixabay

Proti vosám můžete bojovat za pomoci pastičky, do které se nalije šťáva, případně pivo. Použít můžete také přezrálé ovoce. Hmyz se naláká dovnitř, ale už nebude moct vyjít ven.

Vyzkoušet můžete i elektřinu

Dalším způsobem, jak můžete proti hmyzu bojovat bez použití chemie, jsou žárovky a lampy proti hmyzu. Ty se používají venku, umisťují se na terasy či před vstupní dveře do domu. Hmyz je k lampě nalákán díky světlu, ve chvíli, kdy se dotkne drátěné konstrukce, zemře. Nevýhodou této metody může být zápach, ale i pohled na odpad z mrtvého hmyzu.

Nepřehlédněte: Rybenky, nevítaní obyvatelé našich domácností. Jak jejich výskytu předejít a jak se jich případně zbavit?

Co funguje jako prevence proti hmyzu?

Stejně jako je tomu u všeho jiného, i v případě hmyzu je nejlepší obranou prevence. A ta spočívá v tom, abyste hmyz do svého domova vůbec nepustili. I proto neváhejte a investujte do sítí proti hmyzu. Ty můžete instalovat nejen do oken, ale klidně i do dveří. Sehnat můžete různé typy síťovin – některé jsou odolné proti protržení, další jsou upraveny pro alergiky.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu