Hororové zranění z koupelny? Zabezpečte ji

Stalo se to už asi každému, uklouznutí na mokrých dlažicích v koupelně, nebo ve sprchovém koutě. Buďte na sebe víc opatrní a zabezpečte si koupelnu několika snadnými vychytávkami proti případnému zranění. Budete překvapení, jak málo stačí k úrazu!

Uklouznutí ve sprchovém koutu

Občas, i když jste sebevíc opatrní, je kluzká podlaha v koupelně proti vám a snadno lze uklouznout ve sprchovém koutu. Nejsnazší zbraní je pořídit si protiskluzné podložky do vnitřku koutu. Vždy používejte protiskluznou předložku, také pokud vylézáte ze sprchy. Stačí nestřežený okamžik a vy se ocitnete na zemi. Do vany a koutu můžete instalovat i madla, kterými se můžete při pohybu na kluzkém povrchu jistit.

Dlažba, jako základ

Samozřejmě, že dlažba je to co dělá koupelnu koupelnou. Existují speciální varianty protiskluzných dlaždic. Nechte si poradit od odborníků a na dlažbě nešetřete. Věděli jste, že i samotné spáry mají protiskluznou funkci? Případně pokud nechcete měnit dlažbu a kopat, pomůže instalace protiskluzných pásek.

Zkontrolujte bezpečnost elektrických zásuvek

Možná se to zdá, jako banalita, ale nesprávná elektroinstalace zrovna v koupelně může napáchat velkou neplechu. Zásuvky musí byt v dostatečné vzdálenosti od možného zásahu vodou. Dejte si pozor i při manipulaci se spotřebičem – například fénem, nikdy se nedotýkejte drobných elektrospotřebičů mokrýma rukama!

Skleněný kout

Nebojte se použití skla v koupelnách. Je speciálně vyrobeno, tak aby se při rozbití člověk neporanil. Sklo se rozpraská, ale nikdy se nerozbije tak, aby dokázala člověka pořezat. Něco jiného jsou například skleněné doplňky. Například pokud máte skleničky z kuchyně na umyvadle jako dekoraci. Ty pokud vyklouznou z ruky, mohou nadělat v koupelně paseku a skončit pořezáním.

Opaření horkou vodou

Zdá se to jako maličkost pro dospělého člověka, ale pokud máte doma děti, opaření horkou vodou může být na denním pořádku. Přitom instalace termostatické baterie je jednoduchá a rychlá.

Vytvořte si těmito jednoduchými kroky bezpečnou koupelnu pro každodenní použvání!

Autor: redakce BydlimeChytre.cz

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

CarsMag.cz - aktuálně čte 35 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 35 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 22 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 26 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 26 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 26 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 26 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 22 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 26 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 26 lidí
Šokující fakta o lidském mozku

Šokující fakta o lidském mozku

(i)

Lidský mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tvoří součást centrální nervové soustavy a je to jeho nejsložitější část. Má schopnost přijíma..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 35 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 22 lidí
Interview se Stephenem Kingem

Interview se Stephenem Kingem

(i)

Již téměř půl století děsí Stephen King milióny fanoušků svými knihami po celém světě. Některé z nich se dočkaly svého zfilmování a fenomenálního úspěchu a ji..

doba čtení: 2 minuty Přečíst
StoryMag.cz - aktuálně čte 26 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 26 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 35 lidí
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

(i)

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: minutu Přečíst
GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 26 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 35 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 35 lidí
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

(i)

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: minutu Přečíst
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí
Odlehčení těla a mysli

Odlehčení těla a mysli

(i)

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktiv..

doba čtení: minutu Přečíst
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí
Články pro Vás

Notice: Undefined index: viewed_posts in /var/www/bydlimechytre.cz/www/www/wp-content/plugins/m29-relative-posts/relative-posts.php on line 199