Hrátky s geometrickými tvary ve skandinávském stylu

Není se za co stydět, pokud pro zařízení interiéru použijete levnější skandinávský nábytek. Má ohromnou výhodu, že větší i menší kusy, včetně doplňků, se dají skvěle kombinovat a různě skládat. A buďte klidní, stejný nábytek můžete najít i v honosných rezidenčních sídlech, právě pro jeho praktičnost a čistý vzhled.


Severská kombinace?

U severského zařízení se hra s geometrickými tvary přímo nabízí. A bude vám úplně stačit, pokud si pro inspiraci přečtete pár tipů od zkušené designérky, která pracuje právě s tímto stylem.

Severský minimalismus, kterému se dnes věnujeme, na první pohled zaujme střídmým provedením, čistými přímými liniemi a neutrální barevností. Právě takové provedení se hodí do menších bytů, kdy důraz na prosvětlení interiéru místnosti opticky zvětšuje. Aby ale minimalismu nebylo příliš, je skvělé použít moderní vybavení v kombinaci s přírodními materiály.

Motivy plástve jsou „in“

Skvělým řešením je kombinace bílé a šedé, doplněné o černé geometrické detaily, ať už jde o vzor na koberci, černobílé fotografie na stěně či samostatné doplňky. Skutečně zajímavé jsou ale motivy pláství na stěně, které můžete použít jednotlivě, nebo je poskládat do většího plátu plástve. Originálního efektu dosáhnete nejen tím, že plástve použijete jako poličky, ale pokud do nich umístíte převislé pokojové rostliny.

Lekce minimalismu

Zejména kuchyň vyniká nadčasovým minimalistickým designem. Kuchyňská linka je v bílé barvě, bez úchytek, se šedou pracovní deskou. Bílý je též jídelní stůl. V obývacím pokoji najdete šedou hladkou sedací soupravu s geometrickými tvary na polštářích. Najdete zde černé kovové proplétané židle, kde je ale černé pouze minimum, skrz křesílko je vidět, a tak se opět opticky zvětšuje místnost.

Na podlaze je smetanový koberec s černými prvky v geometrickém tvaru, překvapivě inspirované symboly starých Aztéků. Nad jídelním stolem visí obyčejně – neobyčejné kovové kulaté světlo, které se ovládá na dálku a můžete měnit intenzitu světla i jeho barvu.Ložnice je vybavena bílou kovou postelí a kovovými nočními stolky.Okna jsou všude doplněna bílými závěsy.

Přesnou cenu takového zařízení bytu vám, bohužel, neřekneme, ale pokud vás některý nápad zaujal, určitě si jej prohlédnete i s cenou na internetu nebo přímo v některém z obchodů.

Autor: Michaela R.

#kvíz 1 / 1 | Znaky severského stylu

Jaké jsou hlavní znaky severského stylu?

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí
CarsMag.cz - aktuálně čte 27 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 27 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 27 lidí
CarsMag.cz - aktuálně čte 27 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 23 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 41 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 27 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 13 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 23 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 28 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 27 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 13 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 41 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 27 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 13 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 34 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 27 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 41 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 13 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 34 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 41 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 41 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 23 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 34 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 34 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 49 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 23 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.