I malá koupelna se může proměnit v luxusní lázně! Jak ji zařídit?

Koupelna je hned po kuchyni druhou nejvyužívanější a tím pádem i nejvytíženější místností v domácnosti. Na její zařízení často klademe velký důraz, protože zde trávíme hodně času a chceme, aby vám vyhovovala po všech směrech.

Zkrátka jak se říká – od A po Z! Jenže ne všichni mají to štěstí a jejich koupelna je natolik prostorná, že by zde mohli klidně i tančit, aniž by bourali pračku, sprchový kout nebo koupelnové skříňky. I my se dnes zaměříme spíše na koupelny, které jsou menší.

Možná ani vaše koupelna není co do prostoru zrovna žádný obr, ba spíše naopak jste zde nuceni počítat každý centimetr a jednoduše se vám nedaří zařídit tento prostor tak, aby se vám líbil po vzhledové stránce a vyhovoval vám po té praktické. A co byste řekli na to, kdybychom vám v následujících řádcích trochu poradili, hm?

I s malou koupelnou se dá pracovat!

Hned na samotném začátku bychom si měli ujasnit, že s každým prostorem můžete pracovat. Nezáleží na tom, jestli má vaše koupelna 9 metrů čtverečních nebo třeba jen 6 – tak či onak s ní můžete kouzlit. A s našimi tipy to zvládnete hravě!

Tip první: světlé barvy dokážou divy!

Divili byste se, kolik toho zmůžou světlé barvy! Na pohled totiž působí nejen vzdušně, ale zároveň prostoru opticky přidají pár centimetrů k dobru. A to se v případě malé koupelny určitě hodí. Když se řekne světlá barva, možná i vás automaticky napadne bílá.

Ta samozřejmě není špatnou volbou, ale rozhodně se nemusíte spoléhat pouze na ni. I jiné světlé barvy vám totiž prokážou tu samou službu. Koupelnu tak můžete vymalovat světle zeleně, modře, žlutě nebo třeba růžově, to už záleží jen na vás.

Tip druhý: prostor není jen na zemi, ale i ve vzduchu!

Když se zařizuje některá místnost – nemusí to být nutně jen koupelna – většina lidí často pracuje pouze s prostorem na zemi. To znamená, že do posledního centimetru využijí prostor na podlaze.

Jenže místnost není pouze o prostoru dole, ale zahrnuje i prostor nahoře. Jestliže vaše koupelna nepatří k největším, pak se musíte naučit pracovat i se vzdušným prostorem, abyste nabízené centimetry využily opravdu na maximum.

Skříňky proto mohou být nejen na zemi, ale klidně je zavěste na zeď, čímž ušetříte prostor na zemi a ten naopak můžete využít pro umístění pračky, sušičky a dalších nezbytností.

Tip třetí: zrcadla umí optické klamy!

Jednou z možností, jak alespoň opticky zvětšit malou koupelnu – a samozřejmě nejen tu, bude to fungovat i v kterékoli jiné místnosti – je použít zrcadla.

Pokud dáte na jednu stěnu velké zrcadlo, které může klidně sahat ode zdi ke zdi, docílíte toho, že bude vaše koupelna působit větší. Je to sice jen optický klam, což ale vůbec nevadí, když se díky němu budete v místnosti cítit lépe, ne?

Autor: Vlastimil Vachta
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu