I při zařizování zahrady můžete ušetřit. Poradíme vám, jak na to

Hledáte levné způsoby, jak zařídit nebo vylepšit svou zahradu? Pak jste na správné adrese! Skvěle vypadající zahrady totiž nejsou o vyhazování milionů, ale o promyšleném zařizování malých detailů. Ohromující a velice elegantní zahrady můžete dosáhnout i v okamžiku, kdy máte relativně hluboko do kapsy. Pojďme se tedy podívat na způsoby, jak můžete náklady při stavbě zahrady regulovat.

Květiny sázejte do květináčů blízko u domu

Toto je jedna z nejjednodušších rad pro ty, kteří chtějí na zahradě nějakou tu korunu ušetřit. Květiny do květináčů jsou většinou velmi levné, a navíc vypadají velice dobře. Vyjímat se budou zejména v malém prostoru, ale uplatníte je také na terase nebo před vchodem. Pokud nemáte dostatek místa pro záhonky, pak můžete za pomoci květináčů vytvořit nádherné aranžmá.

Natřete zahradní nábytek i kůlnu na nářadí

Pakliže už vaše zahrada nějaký ten rok pamatuje, a vy chcete levně vylepšit celkový dojem, není lepšího způsobu než natřít zahradní nábytek a domek na nářadí. Uvědomte si totiž, že to jsou stěžejní designové prvky, kterých si všimnete ihned při vstupu na zahradu. Proto byste jim měli věnovat náležitou pozornost. Pečlivě si vyberte barevné schéma a snažte se použít pouze přirozené odstíny, například šedou nebo zelenou.

Na den zaměstnejte zahradníka

Zkušený zahradník a návrhář zahrad vám může ušetřit spoustu peněz za malou investici. Profesionálové vám totiž pomohou s plánováním, výběrem dodavatelů a také s rozdělením své rozpočtu. Počáteční investice se vám možná bude zdát zbytečná, ale v dlouhodobém horizontu se vám to určitě vyplatí. Nebude totiž vyhazovat peníze z okna, ale budete pracovat na promyšleném konceptu.

Až se příště budete pouštět do zařizování zahrady, tak si vzpomeňte na naše rady. S nimi vám půjde práce od ruky daleko více.

Autor: Lenka Svobodová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu