I v New Yorku můžete bydlet v sousedství královny Alžběty II.

null

null

Ne nadarmo se říká, že ve Spojených státech amerických je možné úplně všechno. Peníze zde hrají významnou roli, takže pokud máte každý měsíc přebytečných 30 tisíc dolarů, můžete si pronajmout jeden útulný byteček.

Na tom by snad nebylo nic tak světoborného, kdyby se nenacházel hned vedle apartmánu, který vlastní samotná anglická královna! I když ji tady asi osobně nikdy nepotkáte, můžete se tím přinejmenším chlubit příbuzným a kamarádům v hospodě.

Jak by si královna žila?

Kdyby se náhodou Alžběta II. rozhodla k přestěhování do New Yorku, rozhodně se nebude mít špatně. Bydlení v domě na luxusním náměstí v Midtown East by se líbilo každému z nás. A to i přes pořizovací cenu bytu. Královna za něj musela zaplatit necelých 8 milionů dolarů. Byt o rozloze 280 m2, který je v současné době k pronájmu, má úplně stejné dispozice, jako byt britské královny. Ten se totiž nachází ještě o patro výš.

null

null

Z bytu je nádherný výhled

V takto luxusním domě asi nemůžeme očekávat bydlení pro chudé. V apartmánu 17b bychom nalezli 3 ložnice, 3 koupelny, plně vybavenou kuchyň pro šéfkuchaře, jídelnu, pracovnu a okna o výšce asi 3 metrů. Prostřednictvím nich můžete pozorovat nádherné panorama New Yorku. Abychom nezapomněli, každá ložnice má ještě 2 oddělené šatny. To abyste se náhodou s partnerkou nehádali, že si dala šaty do vaší skříně.

null

null

Proč koupila královna byt zrovna tady?

O důvodu koupě takto luxusního bytu královskou rodinou můžeme pouze spekulovat. Samotný bytový dům byl postaven v roce 2015 s tím, že zde bude soukromí nedocenitelné. I to snad mohlo britské monarchy přilákat. Stejně jako všichni ostatní obyvatelé mohou využít soukromého podzemního parkoviště.

null

null

Nejeden z nás by asi bral tento byteček jako svůj domov. Nebylo by přeci úžasné vídat jedny z nejznámějších a nejvlivnějších lidí při každodenních činnostech?

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT