Už pěkných pár let patří mezi trendy v bydlení inspirace zařízením historických továren a starých průmyslových hal. Industriální styl postupně prošel vývojem a ustálil se ve verzi propracovanější a jemnější. Už nejde pouze o interiéry umělců a jiných extravagantních osobností, nyní je „industriál“ skutečně pro každého.
Co je industriální styl?
Ještě v nedávné minulosti se člověku pod pojmem industriální styl vybavila v první řadě holá betonová zeď nebo zeď z neomítnutých cihel, ze které vystupovaly kabely a zrezivělé kusy trubek. V interiéru jste pak mohli najít zbytky strojů či technického zařízení. Ty si majitelé předělali na stolky či jiné bytové vybavení. Většinou byl industriální styl hitem loftových a mezonetových bytů, kde se vyjímal opravdu dobře. Asi jen těžko byste si něco podobného zřídili v panelákovém bytě.
Během času se syrovému pojetí obrousily hrany a stal se z něj poměrně zajímavý styl, jehož prvky najdete jako součást mnoha běžných domácností.
Industriální styl v praxi
Pro tento styl zůstaly typické kovové prvky, kontejnery nebo kolečkové podnožky. Současnou verzi industriálního stylu reprezentuje nábytek nikoli subtilní, ale s pevnou kovou konstrukcí, častá je podoba regálů. Aby zařízení nepůsobilo příliš neosobně, je vhodná kombinace se dřevem v přírodních odstínech. „Trendy“ pak je zachovat co nejhrubší strukturu dřeva.
Jak na průmyslový vzhled?
Průmyslového vzhledu snadno docílíte speciálními omítkami v šedých tónech připomínajících beton nebo vymalováním stěn v chladných světlých odstínech.Přesně v tomto případě se hodí přirovnání k dámské módě – modely z přehlídkových mol si oblékne málokdo, ale umírněnější kousky inspirované přehlídkovými trendy už si může obléknout prakticky kdokoli.
Věřte nebo ne, z radiálního směru se stal styl nadčasový, který používá přírodní materiály – kov, dřevo, leštěný kámen a sklo, což plně odpovídá trendům dnešní doby.