Ivana (36): Pořídila jsem rodinný organizér. Od té doby mám ve všem přehled

Asi to také znáte. Děti mají svůj školní rozvrh, odpolední kroužky a manžel zase večer vyhrazený s přáteli nebo vy sama máte svou lekci jógy. Abychom se ve všem přehledně vyznali, pořídila jsem náš rodinný organizér, do kterého jsem veškeré aktivity členů domácnosti zapsala. Od té doby je ve všem skvělý přehled.

Hlavní rozvrh jsem připevnila na lednici

Jelikož je kuchyně naším rodinným středobodem, bylo čelo lednice jasným cílem rozvrhu. Tak totiž nikomu z nás neunikne jediný den. Pořídila jsem magnetickou desku s několika políčky týdenního rozvrhu. Tabule je omyvatelná, a tak můžu fixem psát a zase mazat, jak se naše plány změní. Většina aktivit ale zůstává pravidelných.

Každý má svůj sloupec

Odpolední a mimoškolní aktivity jsem každému napsala do jeho okénka. Každý den v týdnu má čtyři sloupce, a tak mohu přehledně sepsat úplně každý kroužek i naši aktivitu. Moje pondělní jóga se sice kryje s tanečním kroužkem mé dcery, můj manžel má však volno, a tak ji každé pondělí odveze a přiveze z kroužku on.

Školní rozvrh hodin jsem umístila zvlášť

Magnetkami jsem vedle klasického rozvrhu umístila i školní rozvrhy. Každý večer tak mohu jednoduše zkontrolovat, jaké předměty děti druhý den čekají a projdu jen v rychlosti, zda mají potřebné učebnice a pomůcky.

V předsíni máme místo pro batohy i cvičební pomůcky

Naučila jsem děti, aby si večer zabalily tašku do školy a odnesly ji do předsíně pověsit na jejich označený háček. Nemusíme se tak ráno stresovat u z poloviny zabalené aktovky. Na stejném místě jsou zabalené také batohy a tašky na moje cvičení i dětské kroužky. Vše mám přehledně u sebe, a tak už se nikdy nestane, že bychom nějaký batoh na cvičení hledali těsně před odchodem z domova.

Náš režim má díky organizéru i rozvrhům jasnější řád – a všichni jsme mnohem více v klidu. Věřím, že takový rodinný organizér pomůže kdejaké rodině, která má více týdenních aktivit.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu