Iveta (45): Naše malá koupelna je nyní mnohem prostornější. Stačilo změnit jen pár detailů

Dlouho jsem přemýšlela o tom, jak uspořádat naši malou koupelnu, aby vypadala opticky prostornější a zároveň se do ní vešlo vše, co v koupelně potřebuji. Uspořádat úložný prostor nebylo tak jednoduché, ale díky malým detailům vše vypadá mnohem vzdušněji.

Velkou skříň jsem vyměnila za rohové poličky

Jeden volný roh koupelny jsem využila pro prostor na rohovou skříňku. Vrchní část skříňky je otevřená, a tak poličky můžeme využít na odkládání hřebenů a jiných hygienických pomůcek. Spodní část skříňky je uzavřená, za dvířky mohu nechat vyskládané ručníky i kosmetiku nebo čisticí prostředky, které používám v koupelně.

Nad umyvadlo jsem pověsila velké zrcadlo

Dočetla jsem se, že velké zrcadlové plochy dokážou zvětšit celý prostor. Proto jsem do naší malé koupelny pořídila velké zrcadlo v kulatém tvaru, který je moderní. Zrcadlo je s úložným prostorem, a tak si nemusíme zabírat plochu kolem umyvadla zubními kartáčky a dalšími drobnostmi. Celá umyvadlová část tak vypadá mnohem vzdušněji a organizovaněji.

Sprchový kout prošel větší rekonstrukcí

Po dlouhém váhání jsme se s manželem rozhodli, že sprchový kout zrekonstruujeme úplně celý. Namísto závěsů jsme namontovali skleněné zástěny, které ještě více opticky zvětšují prostor. Do sprchového koutu jsme rovnou dali i novou baterii, která nyní ladí i s baterií u umyvadla.

Prostor nad WC jsem využila jako úložný prostor

Pořád mi chyběl úložný prostor, který byl dříve dostačující ve velké, ale nevzhledné skříni. Navrtala jsem proto poličky nad závěsný záchod a využila prostor pro uložení dalších čisticích prostředků, toaletního papíru a vonného stojánku.

Celkově se celý design malé koupelny hodně zmodernizoval a opticky zvětšil. Díky tomu je z naší koupelny oáza klidu, kde moc ráda relaxuji.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu