Jak jinak můžete využít zubní pastu než na pouhé čištění zubů

Zubní pasta vám nepomůže jen k dokonale čistým zubům, ale i se spoustou věcí v domácnosti. Jak je to možné? Obsahuje v sobě mírně abrazivní složky, takže je ideální na čištění skvrn, současně je dost jemná, takže nic neponičí. A na co všechno ji můžete doma použít?

Pokud chcete zubní pastu používat i na něco jiného, než je jen čištění zubů, doporučujeme vám použít buď obyčejnou bílou pastu, případně pastu s bělícími účinky. Naopak nepoužívejte pasty s dřevěným uhlím, ani gelové pasty. Pastu vždy vyzkoušejte na malém kousku, abyste věděli, že se povrch nijak nepoškodí. Na co všechno lze zubní pastu použít?

Vyleští světlomety

Zašlá světla na autě můžete vyleštit pomocí zubní pasty. Jako první je omyjte vodou s trochou mýdla jako obvykle. Poté si vezměte vlhký hadřík z mikrovlákna s trochou pasty. Při dočištění můžete použít také jemný zubní kartáček. Zubní pasta světlomety nejen vyčistí, ale navíc je vyleští.

Čtěte také: Jak často a správně koupat psa? Dodržujte tyto rady a váš mazlíček vás bude milovat

Zdroj: unsplash.com

Nezamlží se vám brýle

V zimě vás trápí mlčení brýlí více než obvykle. I s tímto problémem vám pomůže zubní pasta. S tou brýle ošetřete a následně opláchněte a utřete do sucha. Pár hodin vás pak mlžení vůbec nebude trápit. Používejte jemnou pastu, která nepoškrábá povrch skel.

Může nahradit i sádru

Máte ve stěně malou dírku, ale sádra vám došla? V tom případě můžete jako náhradu použít právě zubní pastu. Naneste ji špachtlí na poškozené místo, poté ji nechte zaschnout. Pokud půjde o bílou stěnu, nebudete ji ani muset přetírat.

Vyčistí skvrny od hrnku na nábytku

Odešla od vás návštěva a na stole vám po ní zůstaly otisky od hrnků? V tom případě si vezměte na pomoc zubní pastu s jemným hadříkem. Nejen, že tak skvrny snadno odstraníte, ale navíc povrch dokonale vyleštíte.

Zdroj: unsplash.com

Umyje špinavé ruce

Pracujete v dílně nebo na zahradě? Pak jistě víte, že vám zde k čistým rukám mýdlo nepomůže. Zkuste namísto klasické mycí pasty použít pastu zubní. Uvidíte, jak snadno se nečistot na svých rukách zbavíte.

Nepřehlédněte: Jak si pohlídat účet za teplo v bytovém domě?

A co ji použít jako gel na vlasy?

Pokud vám došel gel na vlasy, ale nemáte čas si koupit rychle nový, můžete použít zubní pastu. Ta má totiž podobné vlastnosti jako gel na vlasy, takže bez problémů udrží vaše vlasy ve vámi požadovaném tvaru.

Odstraní ze stěn pastelky

Je vaše dítě malým umělcem, který namísto papíru použil stěny ve vašem domě? Vezměte si vlhký hadřík s trochou pasty a stěny jemně otírejte. Za chvíli se skvrn po pastelkách zbavíte.

Zdroj: unsplash.com

Vyčistí poškrábané linoleum

Pokud je vaše podlaha z linolea poškrábaná, jistě víte, jak se v těchto škrábancích dobře drží nečistoty, které jsou viditelné i po úklidu. Vezměte si zubní pastu, naneste ji na podlahu a kartáčkem s vodou ji vydrhněte. Pasta se dostane i do nejmenších škrábanců a vybělí je.

Vyčistí skvrny na koberci

Zubní pasta s kartáčkem dokáže vyčistit také skvrny od vína nebo kávy z koberce. Použijte pastu s trochou teplé vody a jemně čistěte. Tento trik však používejte na výhradně čerstvé skvrny.

Autor: Nikola Zatloukalová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu