Jak můžete bojovat s octomilkami a zbavit se jich?

Octomilky jsou malé mušky, které dokážou znepříjemnit život každému z nás. Vinné mušky, jak se jinak nazývají, přitahuje vůně zrajícího ovoce, nevadí jim však ani zelenina, pečivo či zbytky nejrůznějších kuchařských výtvorů. Bohužel – zbavuje se jich jen těžko. My však pro vás máme hned několik tipů, které by mohly fungovat.

Zkuste je vysát

Je malých mušek plná celý vaše domácnost? Pak sáhněte po vysavači. Ze všeho nejdříve položte na talířek kousek zralého ovoce, ideální by bylo, kdyby už začínalo hnít. Poté vyčkávejte – mušky se začnou kolem ovoce slétávat a to je ta pravá chvíle na to, abyste zapnuli vysavač, a co nejvíc mušek jste vysáli. I když budete muset udělat víc kroků k tomu, abyste se octomilek zbavili, jde o skvělý začátek.

Čtěte také: Ocet, jedlá soda, citron a sůl. Čtyři univerzální čisticí prostředky, které nahradí všechny ostatní

Co s ovocem? Dejte jej do lednice

Pokud běžně ovoce skladujete v kuchyni v míse, není divu, že se na něj začnou malé mušky během chvíle slétávat. Ovoce, které je přezrálé a začíná kvasit, je třeba okamžitě vyhodit. Rozhodně jej však nevyhazujte do koše „jen tak“. Jinak se mušky dostanou i tam. Takové ovoce dejte do sáčku a uzavřený jej odneste do popelnice. Vytažené nechte jen ovoce, které není přezrálé. Kousky, které jsou nakousnuté, nebo naříznuté dejte do lednice.

Zdroj: Pexels

Vlákejte je do pasti

Pokud chcete dát sbohem co nejvíce octomilkám, je na čase vlákat je do pasti. A tu si vyrobíte snadno doma z toho, co běžně používáte. Vezměte si zavařovací sklenici a nalijte do ní trochu červeného vína, džusu či jiné sladké šťávy. Sklenici překryjte potravinářskou folií, upevněte gumičkou a do folie udělejte dírky. Octomilky vletí dovnitř, ale už se nedostanou ven – a ve šťávě se utopí.

Umývejte nádobí i odpadkový koš

Octomilky nemilují jen ovoce se zeleninou, ale taky zmíněné nápoje. I proto nenechávejte na lince sklenice se zbytky džusů, moštů či vína s tím, že je umyjete až další den. Ráno byste se totiž mohli divit tomu, proč máte plnou kuchyň malých a otravných mušek. Když už nechcete nádobí umývat rovnou, sklenice alespoň vypláchněte.

Nepřehlédněte: Připravte se na odzimování jezírka. Je ten správný čas

Kromě nádobí je třeba vyčistit také odpadkový koš, který je místem, kde se malé mušky velmi často množí. Koš vyčistěte s pomocí dezinfekce, nezapomeňte ani na sifon ve dřezu – k jeho vyčištění vám bude stačit buď přípravek z drogerie, nebo směs, kterou si zvládnete připravit doma. Jednoduše do dřezu nasypte sáček jedlé sody, zalijte ji ctem a po deseti minutách propláchněte horkou vodou.

Zajímavost v podobě hřebíčku

Bojujete s octomilkami už nějakou dobu a stále se jich nemůžete zbavit? V tom případě zkuste ještě jednoho pomocníka, který by vám mohl pomoci – a tím je hřebíček. Toto voňavé koření rozsypejte do misek a rozmístěte je po kuchyni. Hřebíček nemají octomilky rády, jeho vůně je spolehlivě vyžene.

Masožravá rostlina nejen na okrasu

Poledním pomocníkem v boji proti octomilkám, kterého zde dnes zmíníme, jsou masožravé rostliny. Ty nejen pěkně vypadají, ale navíc vám pomohou zbavit se těchto mušek. Ideální je například tučnice, které vypadá hezky a poradí si s jakýmkoliv drobným hmyzem. Octomilky doslova miluje.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu