Jak na zápach v domácnosti? Základem je správný úklid

Připálený oběd? Zápach z odpadků? Nebo jen nevětraná místnost? To vše jsou pachy, které se v naší domácnosti snadno objeví a nemusí být snadné dostat je zase pryč. Navíc používání umělých osvěžovačů vzduchu se příliš nedoporučuje, protože škodí všem, kdo mají alergie nebo astma. A vyhodíte za to zbytečné peníze. Spreje použijte jen výjimečně k zamaskování urgentní katastrofy, ale běžným pachům v domácnosti se snažte spíše předcházet nebo je řešit jinak. Ukážeme vám, jak se pachů v domácnosti zbavit snadno a přírodní cestou.


Začněte úklidem

To, s čím je nutné začít, je samozřejmě úklid. Zápach je často následkem nevhodného nebo nepříliš častého úklidů oblastí, které jsou pro vznik zápachu rizikové. Mluvíme hlavně o kuchyňském dřezu, odpadkovém koši nebo třeba toaletě či koupelně. Všude, kde je vlhkost, se bakterie množí ještě rychleji a zápach může o to snadněji vzniknout. Proto se držte několika základních úklidových tipů, které vám pomohou zvládnout udržovat bydlení v čistotě i když jste zaneprázdněni prací a jinými povinnostmi. Úklidem není třeba trávit hodiny, ale měl by být pravidelný a důkladný.

  • Mějte týdenní úklidový plán, kterého se držte.
  • Každý den vyneste odpadky a investujte pár minut do dezinfekce nádoby na odpadky.
  • Udržujte čisto v okolí dřezu a v lednici.
  • Každý večer se ujistěte, že nádobí je v myčce nebo je umyté.

Naučte sebe a své děti také vždy ručníky po použití pověsit na sušák a nenechávat je viset v koupelně nebo srolované na zemi. Snažte se minimalizovat vznik vlhkosti a pořiďte si kvalitní vzduchotechniku, která se postará o dobré odvětrávání koupelny, která je velmi náchylná na vznik plísní.

Přírodní osvěžení

Úklid je samozřejmě základ, ale když už zápach vznikne, je nutné jej co nejrychleji odstranit. Osvědčeným i když zcela primitivním způsobem je samozřejmě větrání. Čerstvý vzduch udělá zázraky. Aby bylo větrání co nejúčinnější, snažte se vytvořit průvan tak, že otevřete okna ve dvou místnostech a necháte vzduch proudit. Dejte si ale pozor, aby vám průvan nevysklil dveře.

Jiné, ale stále přírodní řešení, je použití svíček. Už i samotná neparfemovaná svíčka dokáže hodně pachů absorbovat a když si pořídíte nějakou s jemnou vůní vanilky nebo citrusů, bude váš domov rázem vonět čistotou a svěžestí.

Pozor na mazlíčky

Ať chceme nebo nechceme, každé zvíře smrdí. To, že to vy necítíte, neznamená, že to tak není. Vy jste si na pach vašeho mazlíčka už zvykli, ale můžeme vám garantovat, že každá návštěva to cítit bude. Proto se zaměřte i na jeho hygienu a jde-li to, umístěte záchod nebo klec někam jinam než do obytné části, ve které se běžně pohybujete. Dobrou službu vám udělají i speciální čisticí prostředky, které pachy neutralizují. A samozřejmě pravidelná zvířecí hygiena.

 

 

Autor: Michaela R.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 17 lidí
StoryMag.cz - aktuálně čte 15 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 15 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 37 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 15 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 20 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 17 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 17 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 37 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 27 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 17 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 17 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 37 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 37 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 37 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 13 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 27 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 20 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 20 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 15 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 20 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.