Jak při práci z domova zůstat ve formě?

To slovo se na nás valí ze všech stran! Home office! Krásná představa, není-liž pravda? Spoustu toho uděláte, nikam nemusíte a ještě se stihnete věnovat dětem! Kéž by! Home office je náročný nejen na psychiku člověka, ale i jeho fyzičku. Jak tedy zůstat i při práci z domova ve skvělé formě a s čistou myslí? Jdeme na to!

Řád nad zlato

Domovské prostředí láká k volnému režimu. Vstanete v deset dopoledne, v pyžamu se nasnídáte, tedy naobědváte, a k práci sednete zívající. Takhle by to nešlo! Sice nemusíte do práce, ale potřebujete si vytvořit pracovní řád tak, abyste pracovali efektivně. Home office totiž svádí k pracování po nocích, jelikož jste celý den úspěšně prokrastinovali.

K tomu se vážně i téma soustředění. Není od věci vysledovat si, v jaký čas během dne jste nejvíce produktivní a hýříte nápady. Na tuto dobu si pak plánujte ty nejobtížnější úkoly.

Čtěte také: Jak připravit zahradu na zimu snadno a rychle

Zdroj: unsplash.com

Žádný open space

Brzy se vám začne stýskat po vaší útulné kanceláři s vaším oblíbeným kaktusem, či open space prostorách s milými kolegy a ještě lepším kávovarem. Co si tedy příjemné pracovní prostředí vytvořit i doma? Rozhodně by bylo radno pracovat vždy na jednom místě. Sice při cestě „do práce“ nesednete do auta, ale budete vědět (stejně jako všichni rodinní příslušníci), že pracovna je vaše svatosvaté místo a opustíte ji až po pracovní době.

Zdravé pracovní návyky

V rámci vašeho pracovního koutku myslete i na zdraví! Nehrbte se nad konferenčním stolkem sedíce na gauči, raději se nebojte zainvestovat do bytelného psacího stolu a zdravotní kancelářské židle. Vaše záda vám poděkují!

Pracujete-li většinu doby na počítači, myslete i na své oči a krční páteř. Nainstalujte si programy pro ztlumení škodlivého modrého záření. Notebook vždy stavějte o trochu výše, než kde se nachází úroveň vašich očí, abyste si nekřivili krk.

Zdroj: unsplash.com

Bohužel, jednotvárnost  prostředí a žádný bič v podobě kolegů či nadřízeného svádí k jiným než pracovním činnostem. Nebrouzdejte po internetu! Abyste byli ve své práci opravdu efektivní, dávejte si minimálně každých 30 minut přestávku. Tento takzvaný tomato effect vás přinutí opravdu pracovat a zároveň mít jasnou mysl pro nové nápady. Jak na to? Jednoduše si nastavte budíka nebo časovač na půl hodinky, poté se zvedněte, chvíli se projděte či udělejte pár dřepů a hurá zpět do práce!

Nepřehlédněte: 9 skvělých způsobů čištění koupelny pomocí bílého octa

Ráno jako každé jiné

Nebuďte líní! Toť základ úspěchu. Nechejte si ranní budíček nastavený úplně stejně, jako byste šli do práce. Nenechte se zlákat delším spaním! Po probuzení dělejte stejné věci jako obvykle. Osprchujte se, krátce se protáhněte (taková jogínská rozcvička dokáže divy), dopřejte si plnohodnotnou snídani. Poté se zcivilizujte, jako by vás už za pár minutek čekaly zvědavé pohledy kolegyň. Dobrý make-up v případě žen, nebo svěží vůně pro mužské pokolení vám zaručí pocit sebejistoty. Hned se vám bude lépe pracovat.

Zdroj: unsplash.com

Zdravá strava a pravidelný pohyb

Home office má své nesporné výhody! Nepřicházíte při něm o dobu, kdy běžně cestujete z nebo do práce, a tak máte více času na sebe. Využijte ho naplno! Vařte si zdravé a chutné pokrmy a pravidelně cvičte. Stačí dvacet minut denně. Konečně přece můžete! Doporučujeme zařadit mezi své pohybové aktivity i procházky na čerstvém vzduchu. Venku přijdete do jiného prostředí, než kterým je váš vlastní dům, a tak si ideálně pročistíte hlavu.

Už to víte! Práce z domova má své benefity! Jen jich správně využít!

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu