Jak připravit domov na příchod domácího mazlíčka

Rozhodli jste se, že několik dalších let strávíte s novým členem domácnosti? Chcete si pořídit domácího mazlíčka? V případě, že ho nechcete nechat jen na zahradě, jistě si budete muset zodpovědět pár otázek. Jak budete řešit venčení? Čím budete svého mazlíčka krmit? Kdo ho bude hlídat, když odjedete. A v neposlední řadě – jak se připravit na jeho příchod k vám domů?

Jak bydlet se psem?

Tam, kde je pes, by měla být odolná a kvalitní podlaha – pejsci totiž mají velmi ostré drápky. Musíte počítat s tím, že pes rád škrábe do všech povrchů, proto je jen otázkou času, kdy půjdou napáchané škody vidět. Z podlahových krytin je ideální dlažba, linoleum, laminát nebo marmoleum. Volbou vhodné konstrukce zabráníte tomu, aby bylo psí ťapání po podlaze rušivé. Pokud máte rádi koberce, volte raději kusové, které se vám budou snáze čistit. Pokud budete se svým čtyřnohým kamarádem chodit pravidelně ven, bude ideální, pokud bude cesta od vstupních dveří do koupelny co nejkratší. Díky tomu nebude vás pejsek roznášet nečistoty po celém interiéru. Co se vany či sprchy týče, dejte přednost smaltované oceli, která je mnohem odolnější proti poškrábání než akrylát.

Čtěte také: Jak zařídit zahradu, aby v ní byl váš pes spokojený?

Psovi můžete pořídit nejen pohodlný pelíšek, ale klidně i psí křeslo. Jeho čalounění by mělo být kvalitní a mělo by mít povrchovou úpravu, která vám usnadní následné čištění. I takovýto nábytek můžete volit se vkusem.

Zdroj: pixabay.com

Jak bydlet s kočkou?

Kočky milují broušení drápků o čalouněný nábytek, proto je pro vás prioritou číslo jedna zajistit jim vhodné textilní doplňky. Pokud nechcete, aby vám vaše kočka skákala po záclonách, případně vám zlikvidovala váš drahý gauč. Vhodnou volbou jsou nejrůznější kočičí škrabadla, stěny na broušení drápků, ale také kočičí prolézačky. Bundy a kabáty v předsíni uchovávejte zejména ve skříních, věšák by byl pro kočku velmi lákavý. Co se skříní jako takových týče, měly by být uzavíratelné, aby vám do nich kočka nevlezla. Další radostnou kratochvílí koček je vyhrabávání hlíny z květináčů a náhodné shazování věcí ze stolu či police.

Zdroj: pixabay.com

Jak krmit a co spánek?

Když už se někdo rozhodne mít svého domácího mazlíčka doma, považuje se za právoplatného člena rodiny, který má také nárok na nějaký ten komfort. I proto můžete sehnat speciální křeslo určené pro vašeho mazlíčka – jde o nábytek, který vypadá stejně jako ten váš, ale ve zmenšené a upravené verzi pro mazlíčky. Granule skladujte v suchu a za stálé teploty, ideálně v uzavíratelném plastovém boxu či kontejneru. Konzervy můžete skladovat v chladničce či potravinové skříni. Misky s krmením pokládejte na místo, kde je omyvatelná podlahová krytina.

Nepřehlédněte: Proč kočka škodí vašemu bytu?

Čistota je důležitá

Bojujete proti prachu, srsti i dalším nečistotám? Zvažte nákup kvalitní techniky i přípravků. Základem by měl být výkonný vysavač – ten s několikanásobnou filtrací zadrží i nejmenší částice, jako jsou roztoče. Jistě oceníte také čističku vzduchu, která se bude starat o ovzduší ve vašem domě či bytu. K dostání jsou také šetrné přípravky, které se účinně postarají o odstranění alergenů – z matrací, koberců, pelíšků, ale i čalouněného nábytku.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu