Jak se vrhnout na velký úklid?

Patříte spíše ke „sběračům“ nebo „vyhazovačům“? Je možné vaším bytem volně projít, nebo přeskakujete věci, které se „někdy budou hodit“ navršené až ke stropu?


Provětrejte prostor

Ne nadarmo se říká, že pořádný úklid provětrá hlavu. A to nejen podle zásad feng-šuej, shodují se na tom psychologové i odborníci na bytový design. Někdo má i tu zkušenost, že ho v období zvýšeného stresu úklid uklidňuje a vyhazování nepotřebných věcí je vysloveně osvěžující.

Chemie nebo příroda?

Současným trendem je návrat k jednoduchosti a k domácím čistícím prostředkům na přírodní bázi. Někdy je sice nutné nasadit na špínu těžší kalibr v podobě silně chemických čističů, ale podle lékařů je používání chemických přípravků v domácnosti jednou z možných příčin výskytu alergií u dětí.

Návrat k receptům našich babiček vůbec není k zahození. Ocet výtečně dezinfikuje, citron je vhodný na lesklé plochy a sůl má abrazivní účinky. Důležité jsou také vůně. Každý domov má svou nezaměnitelnou vůni. A té nejlépe svědčí květiny a čerstvý vzduch.

Úklidový paradox aneb méně je více

Přecpaný prostor je už na první pohled obtížné uklidit, takže úklid navíc ještě obvykle odkládáte. Prázdné a vzdušné prostory jsou prakticky bezúdržbové. Samozřejmě vám neradíme hned se všeho zbavit, ale platí, že co největší množství předmětů by mělo mít své místo ve skříni či na poličce. A po použití se předměty zase vracejí na své místo! Může se nám to zdát přehnané, ale mít přehled, kde se co nachází, je rozhodně uklidňující. Možná se vám podaří i předejít zbytečným nákupům dalších věcí.

Pořádně provětrat prostor, zbavit se nepotřebných věcí a vymést rohy, to vše může výrazně napomoci vašemu dobrému psychickému stavu, duševnímu rozpoložení i fyzickému zdraví.

 

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Líbí se Vám článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat​

BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí
GirlWorld.cz - aktuálně čte 24 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí
CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 38 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 38 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 24 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 24 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 41 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 24 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 38 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 41 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 38 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 41 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 38 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 41 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 24 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 38 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 41 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 38 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 38 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 38 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 40 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 24 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 38 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.