Jak se zbavit cigaretového kouře doma?

Ačkoliv kouření vyšlo z módy již před delší dobou, stále je na světě více kuřáků, než je mnohým z nás příjemné. A to zejména ve chvílích, kdy se stěhujete do bytu po kuřákovi, kde se nemůžete nevábného odéru zbavit. Nebo snad mezi kuřáky patříte i vy sami, ale chcete, aby to u vás doma nebylo znát? Dnes vám řekneme, jak se zbavit cigaretového kouře doma.

Kouř je třeba dostat ze stěn, oken, záclon, závěsů i stropů

Pokud hledáte největší zdroje cigaretového zápachu u vás doma, zaměřte se jak na stěny, tak i okna, záclony a závěsy. A právě u nich byste měli i začít. Jako první je třeba sundat z oken všechny záclony i závěsy – ty dejte rovnou do pračky, případně je můžete nechat vyčistit v čistírně. Co se týče stěn a stropů, ty omyjte roztokem vody, jaru a octa. Přidat můžete také pár kapek vonného oleje. Ještě před mytím však na malé ploše vyzkoušejte, zda při čištění nepoškodíte výmalbu, případně tapetu. Úplně ideální by bylo starý nátěr oškrábat a znovu vymalovat.

Čtěte také: Vybíráme vanu do koupelny: Jaký materiál zvolit?

Zdroj: unsplash.com

A co s páchnoucími textiliemi?

Další, na čem se nepříjemný odér dobře drží, jsou textilie. Koberce, rohožky, pohovky, křesla a polštáře patří k tomu, co pach nasaje opravdu rychle a hůře se s ním bojuje. Ačkoliv by bylo nejjednodušší se těchto textilií zbavit a vyměnit je za nové, chápeme, že ne každému se chce kupovat vše nové. I proto můžete textilie zkusit posypat jedlou sodou. Tu nechte působit minimálně jednu hodinu, potom vysajte vysavačem. Tento proces můžete opakovat několikrát. Pokud ani to nepomůže, vyzkoušejte ocet s vodou, kterou na povrchy nastříkáte rozprašovačem, poté vyfénujte.

Zdroj: pexels.com

I nábytek si zaslouží potřebnou péči

I komody, police a zásuvky umí nasáknout nepříjemnými pachy. I proto všechny skříně vykliďte a vytřete vodou s octem. Poté nechte nábytek pořádně vyvětrat. V případě, že nábytek páchne i nadále, můžete do zásuvek a polic na pár dní umístit kávová zrna, která do sebe pach natáhnou.

Nepřehlédněte: Moderní loft je plný světla a barev

Tipy, které vám pomohou

Pokud chcete, aby váš domov hezky voněl a po pachu z cigaret nebylo ani památky, rozmístěte ve svém domově vonné svíčky. Ty totiž váš domov nejen hezky provoní, ale navíc umějí spálit nepříjemné aromatické uhlovodíky. Svého dosáhnete také pravidelným větráním, ale i častým vysáváním – podlah, ale také textilií a nábytku. Pokud nechcete, aby vám to doma páchlo po cigaretách, snažte se kouřit venku nebo na balkonu. Nezapomínejte ani na pravidelné otírání žárovek, které umí spolu s lustrem také nasát nepříjemné pachy.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu