Jak si bydlí král diskoték Michal David ve svém domě na Kanárech?

Michal David (59), král českých diskoték, zpěvák, skladatel a porotce mnoha pěveckých soutěží, našel svůj druhý domov na Kanárských ostrovech. Před dvěma lety koupil krásnou vilu na pobřeží jednoho z ostrovů a z bydlení i okolního prostředí je naprosto nadšený!

Kde Michal David tráví „babí léto“?

Zpěvák přiznává, že poslední dobou je raději na Tenerife než doma v Česku v Křeslicích. Na Kanárech má prý víc klidu, má čas na snídani se svou družkou, čas na práci… Té má stále hodně, možná víc než dost. Příští rok se chystá na dva megakoncerty, bude to dárek, který sám sobě dá ke svým 60. narozeninám.

V současné době je ale v Čechách, protože pokračuje Open Air Tour 2019 po českých městech. Tour skončí 21. září v Olomouci.

Jak se hledá bydlení na ostrově?

Michal se svou partnerkou vybrali poměrně snadno a rychle. Rychle vybrali a ihned koupili, nebylo co řešit. Do místa se Michal David zamiloval na první pohled! Prý to ale byla výjimečná situace, ostatní mívají velký problém sehnat takové bydlení, které odpovídá jejich představám. Michal a jeho družka na Kanárské ostrovy jezdili již 10 let trávit dovolenou – našli si tu přátele, ostrovy si zamilovali. Klima je tam prý úžasné, člověk se cítí mnohem svobodnější, prostě se mu lépe dýchá.

Vybraný dům byl natolik skvělý, že nepotřeboval ani příliš velkou rekonstrukci. Zpěvák navíc říká, že minimálně polovinu oprav si udělal sám. Cítí se jako kutil, na domě pracuje rád, je to pro něj prý skvělý relax od jeho normální práce. Ostatní drobné opravy probíhaly bez problémů za běžného chodu domácnosti.

Dva domovy

Michal David přiznává, že poslední dobou se cítí doma spíš na Tenerife, ačkoli i v Čechách má bydlení s veškerým komfortem. Všední den na Kanárech je prý pohoda. Ráno se vstává, kdy člověk chce, dá si kávu, čerstvou bagetku, přečte si zprávy na internetu… klid a nikam se nespěchá. Je to režim, který Michal z Čech vůbec nezná, tady se jen „honí“ kvůli práci.

V době, kdy je zrovna doma na Tenerife, o dům zde se mu stará „majordomus“, takže oba domovy jsou opečovávány a klidně se může kdykoli přejet sem i zpět.

Jaké jsou koncertní plány?

Michal David bude mít dva koncerty v O2 Areně. Také se připravuje muzikálový koncert na začátku roku, přesněji 18. ledna, kdy zpěvák představí největší hity muzikálů svých i muzikálů Karla Svobody. Tyto koncerty, 11. a 12. června, budou ke zmíněným oslavám 60. narozenin.

Přijďte si také zazpívat a „zatrsat“, prý to budou velké mejdany!

Autor: Lenka Svobodová

#kvíz 1 / 1 | Kdy budeme moct vidět Michalův muzikálový koncert?

Kdy budeme moct vidět Michalův muzikálový koncert?

ZAVŘÍT