Jak si zařídit ložnici v souladu s feng shui

Feng shui je tradiční čínské učení s opravdu dlouhou historií, jehož kouzlo začíná objevovat stále více lidí. Možná i vás feng shui zaujalo a rozhodli jste se, že si v souladu s ním zařídíte vaši ložnici. Tradiční čínské učení ctí určité zásady a pravidla, která je potřeba dodržovat. Jedině tak bude mít vaše snaha nějaký smysl a nepřijde vniveč.

Ložnice je místem, kam si chodíme odpočinout, kde nabíráme energii, kde relaxujeme a kde našemu tělu umožňujeme regenerovat. Není se tak čemu divit, že ložnice patří mezi nejčastější místnosti, které si stále více lidí zařizuje právě v duchu feng shui.

V dnešním článku se společně podíváme na to, jak si ložnici zařídit v souladu s čínským učením – máme pro vás několik rad a tipů, kterých byste se měli držet, chcete-li dosáhnout nejlepšího výsledku.


Proč si podle feng shui zařídit ložnici?

Důvodů vedoucích k tomuto rozhodnutí může být hned několik. Někdo věří, že mu feng shui pomůže nalákat do ložnice pozitivní energii. Další je toho názoru, že si díky tradičnímu čínskému učení zlepší spánek, se kterým má dlouhodobě problémy.

Jiný zase touží po nastolení rovnováhy mezi energiemi. I vy můžete mít svůj odlišný důvod, kvůli kterému se do tohoto úkolu chcete pustit. Teď už na nic nečekejme a pojďme si říci, jak zařídit ložnici v souladu s feng shui!

Základem ložnice je postel s masivním čelem

Nejdominantnějším kouskem celé ložnice je jednoznačně postel. Jenže pozor – ne každá postel dokáže splnit požadavky tradičního čínského učení! Kdo by to chtěl brát opravdu vážně, měl by si pořídit postel s masivním čelem. Podle feng shui totiž masivní čelo u postele chrání před negativní energií. Zároveň vám ono čelo dává jakousi jistotu a vnitřní klid.

Co se umístění postele týče, v žádném případě by nemělo stát naproti dveřím. Feng shui věří, že tudy proudící energie má na člověka negativní vliv a že jej vysává. Stejně tak postel neumisťujte pod okno, kudy naopak energie utíká pryč.

Do ložnice nepatří výrazné světlo

Další pravidlo se týká světla. Možná byste stejně jako v kterékoli jiné místnosti zvolili klasické centrální světlo umístěné uprostřed místnosti. V případě feng shui by to ale nebyla dobrá volba.

Čínské učení zastává názor, že do ložnice patří světlo tlumené, protože to dokáže správně směrovat pozitivní energii. Rozhodně se nespoléhejte na výrazné LED žárovky a LED osvětlení, které sice šetří energii, ale v ložnici podle feng shui zkrátka nemá co dělat.

Máte-li rybičky, dejte je jinam

Spousta lidí mívá v ložnici akvárium s rybičkami, protože voda zvlhčuje vzduch a navíc akvárko představuje příjemnou dekoraci. Do ložnice, kterou zařizujete podle zásad feng shui ale voda do ložnice nepatří.

A tím máme na mysli jakoukoli vodu – pryč tedy musí nejen akvárium, ale i květináče nebo obrazy, na kterých se voda nachází. Ptáte se, proč tomu tak je? Feng shui totiž tvrdí, že voda nebo obrázky vodu znázorňující přitahují do domácnosti zloděje.

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru