Jak si zpříjemnit podzim na balkoně?

Předpovědi počasí slibují ještě několik příjemných podzimních dní. Pokud nechcete vyrazit přímo do přírody, můžete si je zpříjemnit i pobytem na balkoně. Pokud máte balkon navíc zasklený, chráněný před rozmary počasí, můžete si zde volných chvil užívat i dále. Jak si z balkonu vytvořit příjemné podzimní místo pro relaxaci a načerpání nové energie?

Dýně kam se podíváš

Podzimní nálada není úplná bez dýňové výzdoby. Použijte je také k výzdobě balkonu, dodají mu tu pravou podzimní atmosféru. Můžete si na něm zřídit například malý koutek s několika dýněmi a lucernami. Dýně se dají velmi snadno vyřezávat, tato aktivita se může stát nevšedním aktivním odpočinkem, během kterého zapomenete na starosti běžných dní. Kromě rozmanitých lucerniček z dýní můžete vyřezat například i vázy, do kterých následně umístíte další podzimní výzdobu, například sušené květiny či barevné listy.

Přidejte barvy a světlo

Podzimní příroda hýří barvami, přeneste si alespoň část z nich i na váš balkon. Vyzdobte si ho pomocí vřesů, chryzantém, šípků a dalších podzimních rostlin. Na podzim slunce zapadá dříve, a proto je vhodné přidat do interiéru další osvětlení. Rozmanité lampiony, lucerny, svíčky či okrasné světelné řetězy jsou jednoduchým dekorativním nápadem na osvětlení, které se hodí k podzimní atmosféře.

Útulno a teplo

S podzimním poklesem teplot je třeba zajistit, aby byl váš balkonový prostor útulný a teplý, o to víc, pokud není zasklený. Přidejte několik teplých přehozů a polštářů. Dobrým nápadem může být též přidání ohřívače pro chladnější večery. Ti, kteří mají kamennou, dlaždicovou nebo mramorovou podlahu, mohou přidat rovněž koberec, protože podlaha má tendenci s klesající teplotou velmi chladnout. Uvidíte, že pokud vašemu balkonu věnujete trochu času a kreativity, můžete si ho užívat i během podzimních měsíců, například se šálkem teplého čaje či jiného nápoje v ruce.

Zdroj: skize.com

Autor: Martina Šťastná
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu