Jak správně krmit psa? Kvalitně a pravidelně

To, že každý pejsek potřebuje kvalitní krmivo, a ne to nejlevnější, co seženete v supermarketu, by měl vědět každý správný pejskař. Nákup kvalitních granulí a dalších případných psích pokrmů však není tím jediným, na co byste si měli dát pozor. Protože ani ty nejlepší granule vám nepomohou, pokud nevíte, jakým způsobem by měl být váš čtyřnohý kamarád správně vyživován. Dnes vám řekneme, jak správně krmit psa.

Je třeba dodržovat čas krmení

Také patříte k těm, kteří svým psům nasypou misku granulí ve chvíli, kdy se jim to hodí? Děláte špatně. Chcete vědět, jak správně krmit psa? Každý pes má rád pravidelnost – a ta by měla platit i v čase, kdy bude jíst. Bude mít pocit jistoty, bude vědět, že se na vás může spolehnout. Ráno dávejte psovi najíst ideálně po prvním venčení. Porci můžete rozdělit mezi ráno a večer. Při tom dodržujte pravidlo, kdy necháte svého mazlíčka 30 minut před jídlem a 30 minut po jídle odpočívat. Pohyb v čase blízko jídla může být jednou z příčin torze žaludku, která je pro psy nebezpečná. Zejména u starších pejsků a velkých plemen.

Čtěte také: 9 skvělých způsobů čištění koupelny pomocí bílého octa

Chutnější neznamená kvalitnější

Jistě jste si také všimli, že kdyby byl výběr granulí na vašem psovi, šel by po těch levnějších. A proč? Levné granule jsou proti těm dražším plné cukrů, barviv, soli a aroma. Psům chutnají, ale nejsou pro ně vhodnou volbou. Ne vše, co vašemu psovi chutná, je pro něj vhodnou volbou. Za zcela ideální granule pro psy jsou ty, které neobsahují žádná dochucovadla, ale ani sóju. Perfektní jsou také granule lisované za studena.

Zdroj: pixabay.com

Tak jako u svých potravin, tak i u granulí čtěte složení na zadní straně obalu. Vyhýbejte se sóji, pšenici, ale i kouzelné formuli „vedlejší produkty živočišného či rostlinného původu“. Tabu by měla být také sůl s cukrem. Pokud vašemu psovi kvalitní granule nechutnají, můžete jim přidat do misky také trochu konzervy či omáčky pro psy. Vždy ale dodržujte vhodnou velikost krmné dávky pro psa.

Jak správně krmit psa?

Psa byste neměli krmit ani lidským jídlem, kdy se často jedná o různé uzeniny typu párek se salámem. Taková strava vašemu psovi rozhodně neprospěje. Pokud už psovi chcete dát pamlsek, měl by to být takový, který je určený přímo pro něj. Ideální jsou vnitřnosti nebo sušené maso.

Nepřehlédněte: Jak zajistit, aby byl váš dům bezpečný pro děti

Zdroj: pixabay.com

Nenechte se přemluvit „psíma očima“

Protože naše vlastní jídlo není pro psy vhodné, neměli byste podlehnout ani ve chvílích, kdy na vás smutně kouká. Vaše strava může nepříznivě ovlivnit stav jeho ledvin i žaludku. Nemluvě o tom, že z výchovného hlediska si příliš nepomůžete. Pes bude mít ještě větší tendence k „prosení“. Někdy to může dojít tak daleko, že pes bude kňučet do doby, než něco nedostane. Vždy se najezte vy, poté dejte jídlo svému mazlíčkovi.

Jak granule skladovat?

Ačkoliv je velké balení granulí mnohem ekonomičtější možností, myslete na to, zda jej zvládnete spotřebovat do data expirace. Protože i granule se mohou zkazit. Krmivo nenechávejte několik týdnů jen tak otevřené, kdy z pytle sypete rovnou do misky. Granule mohou být vyčichlé, navlhlé a podlehnout rychlé zkáze – zatuchnou, zežluknou nebo zplesniví. Granule skladujte mimo sluneční světlo, ideálně v uzavíratelných nádobách. 

Autorský text | foto: pixabay

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu