Jak umýt okna bez šmouh? Nikdy to nebylo snazší

Umytá okna bez šmouh jsou nepochybně snem každé hospodyňky. Je sice hezké mít čistá okna, avšak když přes ně kvůli šmouhám není vidět ven, celá práce přijde nazmar. Na internetu byste určitě našli mnoho „osvědčených“ tipů a rad, jak zaručeně vyčistíte okna bez šmouh. Vykašlete se na ně, protože opravdové umění spočívá v naprosté jednoduchosti a použití správných nástrojů.

Velká zručnost – malé šmouhy

Musíme otevřeně přiznat, že umýt dokonale okna bez jakýchkoliv šmouh vyžaduje nejenom správné nástroje, ale také notnou dávku talentu a šikovnosti. Ani s nejlepšími čisticími prostředky, hadry a leštícími tekutinami se vám totiž nemusí podařit okna dokonale vyčistit. Nejprve si musíte uvědomit, že mytí oken je dlouhá činnost, ke které je potřeba trpělivost. Základem je dobré náčiní a schopnost poučit se z chyb. Samozřejmostí je i použití stěrky.

Čím okna umývat?

Pokud nemáte po ruce žádný speciální přípravek, můžete použít i obyčejný jar. Do kbelíku s vodou stačí přilít pár kapek, ale opravdu jenom troška. Pochopitelně je lepší sáhnout po čisticím prostředku na okna, protože skleněná tabule není umaštěný talíř od sekané nebo hrníček od kávy. Přípravky na okna totiž schnou daleko rychleji, uvolňují prach a také pomáhají k lepšímu stékání vody po okenních tabulích.

Jak se vyhnout šmouhám?

Do kbelíku s vodou namočte savou houbu a na okně vytvořte stálou vrstvu pěny tvořenou z čisticího prostředku. Pak už musíte chtě nechtě sáhnout po zmiňované stěrce, bez které to opravdu nepůjde. Stěrkou po okně sjeďte tak, abyste najednou odstranili co možná největší množství pěny. Dejte si ale pozor, aby šmouhy na okně nevytvářela samotná stěrka, a proto ji udržujte neustále čistou. Stěrku pokládejte vždy tak, aby se guma nedotýkala parapetu a ani jiného povrchu.

Jak můžete vidět, vyčištění oken bez šmouh není nic složitého. Stačí vám kvalitní stěrka, čistící preparát na okna a trpělivost. Nyní budete skrz vaše okna moci pozorovat jarní přírodu zcela nerušeně.

Autor: Bára Králová
Tagy: , ,
zavřít reklamu