Jak vybrat povlečení vhodné na jaro, podzim, ale i další roční období

Materiály, ale i barvy a vzory hrají u ložního prádla velkou roli. Spousta z nás totiž vybírá povlečení nejen podle svého vkusu, ale také podle ročního období. Přeci jen, povlečení se soby si na peřiny nenavléknete v červenci a slunečnice zase v prosinci. Víte ale, podle čeho můžete vybírat povlečení, které bude vhodné na podzim? A co další roční období?

Zdroj: Freepik/mattress

I když se občas může zdát výběr vhodného povlečení jako věda, není to nic složitého. Povlečení nevybírejte jen podle toho, jaké vzory se vám líbí. Pozor si dejte také na materiálové složení. Při výběru toho správného pro vás zapojte všechny smysly, tedy i váš hmat. Je vám daný materiál příjemný na dotek? Zatímco někomu není příjemné sahat na flanel, dalšímu se nelíbí mikrovlákno, plyš nebo třeba krep. Hledejte taková povlečení, která vás v zimě zahřejí, ale během letních měsíců budou prodyšná. Víte, jak vybírat povlečení podle ročního období?

Čtěte také: Ocet. Víte, co s ním nikdy nečistit?

Jak vybrat povlečení na jaro

Jaro s sebou přináší nejen velký jarní úklid, ale také teplo znamenající výměnu vánočního povlečení z mikroplyše za bavlnu. Jaro je obdobím detoxikace, ale i vzniku spousty nových věcí. Zkuste omladit také svoji ložnici. Své peřiny vyperte, pořádně je vyvětrejte. A přidejte povlečení se vzorem jarních květů, sadů, ale klidně i dalších veselých barev. Právě v této roční době jsou jasné a veselé barvy tím, co potřebujete. Vaše ložnice bude vypadat hned veseleji.

Zdroj: Pexels

Jak vybrat povlečení na léto

Léto – pro někoho je sluníčko příjemné, protože se mohou jít vykoupat ven. Pro další jde o utrpení, zejména v noci, kdy nemohou vlivem horka spát. Pokud si chcete užívat spánek i v letních vedrech, větrejte zejména v pozdních večerních hodinách. Teplou peřinu vyměňte za prodyšnější variantu. Z materiálů vhodných na povlečení vám můžeme doporučit satén, který je na léto jako stvořený. Nejen, že je prodyšný, ale také vás dokáže ochladit – na rozdíl od umělých vláken. Z motivů jsou ideální různé cestovatelské, které vám budou připomínat, abyste vyrazili na dovolenou a prázdniny si užili.

Nepřehlédněte: Jak z vašich oblíbených bot odstranit nepříjemný zápach?

Jak vybrat povlečení na podzim

Podzim, stejně jako jaro, patří zejména přírodě. A to i ve vaší ložnici. I proto vybírejte ze zemitých a sytých tónů. Ideální jsou barvy pestrobarevného listí. Naopak se vyhýbejte modré barvě, která by mohla působit chladně. Teplé barvy vám naopak dodají pocit tepla a pohody. Mezi oblíbené barvy nyní patří žlutá, vínová nebo hnědá. Vzory vybírejte spíše jednoduché.

Zdroj: Unsplash

Jak vybrat povlečení na zimu

S koncem každého roku přichází venkovní chlad, brzká tma. Každý má chuť zalézt do postele s čajem a celý den nevylézat. I proto vyměňte klasické bavlněné povlečení za o něco příjemnější a hřejivější materiál, kam patří třeba flanel a mikroplyš.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu